Netflix'in yeni mini dizisi Central Park Five’ın kadrosu genişliyor

Netflix'in yeni mini dizisi Central Park Five’ın kadrosu genişliyor
Netflix'in duyurusu geçtiğimiz yılın temmuz ayında yapılan yeni mini dizisi Central Park Five'ın kadrosu genişliyor. 

Daha önce başrollerini duyurduğumuz projenin ekibine Joshua Jackson, Felicity Huffman, Blair Underwood, Famke Janssen, Niecy Nash, Christopher Jackson, Storm Reid, Kylie Bunbury, Aunjanue Ellis,  Adepero Oduye, Omar Dorsey, William Sadler, Aurora Perrineau, Jharrel Jerome, Marsha Stephanie Blake ve Jovan Adepo da katıldı.

Central Park Beşlisi olarak bilinen beş gencin başından geçenleri anlatacak ve gerçek bir hikayeye dayanacak olan diziyi Selma filmi ve Netflix belgesellerinden 13th ile bilinen Ava DuVernay yazıp yönetecek.

1989'da beş genç New York'taki Central Park'ta koşan bir kadına tecavüz etmekle suçlanmışlar ve dava, medyada büyük ses getirmişti. Hatta Amerikan başkanı Donald Trump, bir gazete ilanıyla gençlerin idam edilmesi gerektiğini dile getirmişti. Suçlu bulunan ve hapis cezası alan gençler yıllar sonra bir adamın suçu itiraf etmesiyle temize çıkmış ve serbest bırakılmışlardı. 

Raymond Santana, Antron McCray, Kevin Richardson, Yusef Salaam ve Korey Wise yanlışlıkla suçlandıklarına dair açtıkları davada 40 milyon dolarlık tazminat kazandılar. Ekrana gelecek mini dizi dört bölüm sürecek ve gelecek yıl içinde yayınlanması bekleniyor.

Kadroya katılan yeni isimlerden Joshua Jackson, McCray'in avukatı Mickey Joseph'i; Christopher Jackson, Santana'nın avukatı Peter Riviera'yı, Famke Janssen, davayı yeniden soruşturan savcı Nancy Ryan'ı; Felicity Huffman dava sırasında Manhattan başsavcılığının ofisine destek veren seks suçları üzerinde çalışan savcı Linda Fairstein'ı canlandıracak.

Niecy Nash Korey'in annesi Delores; Aunjanue Ellis Yusef'in annesi Sharone; Kylie Bunbury Kevin'ın kız kardeşi Angie; Marsha Stephanie Blake ise Antron'un annesi Linda olarak ekrana gelecek. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER