Central Park Beşlisi'nin hayatı Netflix'te dizi oluyor

Central Park Beşlisi'nin hayatı Netflix'te dizi oluyor

Making a Murderer ve The Keepers gibi gerçek suça dayanan yapımları ekrana getirmeye devam eden Netflix, Central Park Beşlisi'nin hikayesine de el attı.

Online yayın platformu, ünlü olaya dayanan beş bölümlük bir mini diziye onay verdiğini duyurdu. Selma filmi ve Netflix belgesellerinden 13th ile bilinen Ava DuVernay, diziyi yazacak ve yönetecek.

1989'da beş genç New York'taki Central Park'ta koşan bir kadına tecavüz etmekle suçlanmışlar ve dava, medyada büyük ses getirmişti. Hatta Amerikan başkanı Donald Trump, bir gazete ilanıyla gençlerin idam edilmesi gerektiğini dile getirmişti. Suçlu bulunan ve hapis cezası alan gençler yıllar sonra bir adamın suçu itiraf etmesiyle temize çıkmış ve serbest bırakılmışlardı.

Beş genç yanlışlıkla suçlandıkları açtıkları davada milyonlarca dolarlık tazminat da kazandılar. Dizinin beş bölümünün her birisi suçlanan bu gençlerden birisini merkezine oturtacak. Central Park Beşlisi'nin hikayesi daha önce de 2012'de PBS'de yayınlanan The Central Park Five isimli bir belgeselle ekrana gelmişti.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER