Netflix'in yeni mini dizisi Central Park Five’ın başrolleri belli oldu

Netflix'in yeni mini dizisi Central Park Five’ın başrolleri belli oldu
Netflix'in duyurusu geçtiğimiz yılın temmuz ayında yapılan yeni mini dizisi Central Park Five'ın başrol oyuncuları belli oldu.

Central Park Beşlisi olarak bilinen beş gencin başından geçenleri anlatacak ve gerçek bir hikayeye dayanacak olan diziyi Selma filmi ve Netflix belgesellerinden 13th ile bilinen Ava DuVernay yazıp yönetecek.

1989'da beş genç New York'taki Central Park'ta koşan bir kadına tecavüz etmekle suçlanmışlar ve dava, medyada büyük ses getirmişti. Hatta Amerikan başkanı Donald Trump, bir gazete ilanıyla gençlerin idam edilmesi gerektiğini dile getirmişti. Suçlu bulunan ve hapis cezası alan gençler yıllar sonra bir adamın suçu itiraf etmesiyle temize çıkmış ve serbest bırakılmışlardı. Beş genç yanlışlıkla suçlandıklarına dair açtıkları davada 40 milyon dolarlık tazminat kazandılar.

Dört bölüm sürecek ve yaşananları anlatacak olan projenin kadrosuna Michael K. Williams, Vera Farmiga ve John Leguizamo'nun katıldığı duyuruldu. Williams, gençlerden Antron'un babası Bobby McCray'i canlandıracak. Farmiga, davayla ilgilinen savcı Elizabeth Lederer'i oynayacak. Leguizamo ise yine gençlerden birisinin babası Raymond Santana Sr. olarak ekrana gelecek.

Mini dizinin gelecek yıl içinde yayınlanması bekleniyor. Central Park Beşlisi'nin hikayesi daha önce de 2012'de PBS'de yayınlanan The Central Park Five isimli bir belgeselle ekrana gelmişti.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER