FX kanalından iki yeni diziye onay çıktı: Devs ve Shogun

FX kanalından iki yeni diziye onay çıktı: Devs ve Shogun
FX kanalından iki yeni dizi projesi için onay çıktığı haberi geldi.

Devs: Ex-Machina filminin senaristi-yönetmeni Alex Garland'ın hazırladığı drama dizisi, sekiz bölümlük bir mini dizi. Suç ve teknolojinin bir araya geldiği bir dünyada geçecek olan dizinin merkezinde Amaya ismindeki teknoloji şirketinde çalışan bilgisayar mühendisi Lily yer alacak. Lily, Amaya'nın erkek arkadaşının ölümünden surumlu olduğundan şüphelenecek.

Başrolde yer alan Nick Offerman şirketin CEO'sunu, Sonoya Mizuno ise bahsi geçen Lily'yi canlandıracak. Kadroda şirketin çalışanları olarak Zach Grenier, Stephen McKinley Henderson, Cailee Spaenyve Alison Pill de yer alıyor. Dizinin 2019'da ekrana gelmesi planlanıyor.

Shogun: James Clavell'in daha önce 1980 yapımı NBC dizisine de ilham veren kitabı bir kez daha dizi olarak uyarlanıyor. FX, sezonu 10 bölüm sürecek uyarlamaya onay verdiğini duyurdu.

Michael De Luca'nın yürütücü yapımcı olarak yer alacağı proje için romanı Nigel Williams uyarlayacak. Senaryoyu Ronan Bennett (Public Enemies, Top Boy) ve Rachel Bennette (NW, Bel Ami) kaleme alacak. Çekimler Japonya'da ve İngiltere'de gerçekleştirilecek, ancak henüz yayın tarihi belli değil.

Shogun'un hikayesi 1600'lü yıllarda gemi kazası nedeniyle kendisini feodal Japonya'da bulan İngiliz gemici John Blackthorne'un hikayesini anlatıyor. Bilmediği topraklarda yeni bir hayata başlayan John, Lord Toronaga isminde güçlü bir lord haline gelecek. Dizinin hikayesi Leydi Mariko adında kadın bir samurayı da konu alacak.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER