Escape at Dannemora, dünya prömiyerini MIPCOM 2018'de yapacak

Escape at Dannemora, dünya prömiyerini MIPCOM 2018'de yapacak
Showtime kanalının yeni dizisi Escape at Dannemora, dünya prömiyerini ekim ayında düzenlenecek MIPCOM 2018'de yapacak. CBS Studios International, kanalda bu yılın sonlarına doğru ekranda olacak yeni drama dizisi için Cannes'da bir gösterim düzenleyecek ve 15 Ekim'deki gösterime dizinin yapımcısı ve yönetmeni Ben Stiller da katılacak.

Daha önce ismi Escape at Clinton Correctional olarak duyurulan projenin sezonunun sekiz bölüm sürmesi ve limitli dizi türünde ekrana gelmesi planlanıyor. Gerçek bir hikayeden uyarlanan dizinin senaristliğini birlikte Ray Donovan'da çalışan Brett Johnson (Mad Men) ve Michael Tolkin (The Player) üstlendi.

Oyuncu kadrosunda Paul Dano, Benicio Del Toro ve Patricia Arquette gibi isimlerin olduğu Escape at Dannemora'nın hikayesi 2015 yazında New York'ta gerçekleşen bir hapishane kaçışı üzerine kurulu. Richard Matt ve David Sweat, onlara yardım eden hapishane çalışanı Tilly Mitchell’in yardımıyla hapishaneden kaçmış, bu da geniş bir insan avına sebep olmuştu.

Escape at Dannemora'da Matt’i Benicio Del Toro, Mitchell’i de Patricia Arquette canlandıracak. Dano ise Tilly'yi baştan çıkararak kaçış planına ortak olmasını sağlayan Sweat'i oynayacak. Drama dizisi ülkemizde Digiturk bünyesinde yayınlanacak.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER