Netflix ve BBC One'dan yeni bir dizi geliyor: Giri/Haji

Netflix ve BBC One'dan yeni bir dizi geliyor: Giri/Haji
Netflix ve BBC One yeni bir dizi için daha ortaklığa imza atıyorlar. Giri/Haji (Duty/Shame) ismindeki suç draması İngiltere'de BBC tarafından, global olarak da Netflix üzerinden yayınlanacak.

Humans'ın senaristi Joe Barton'ın hazırlayacağı dizinin yapımcılığını Sister Pictures üstlendi. Başrollerden birisini ise bir diğer BBC dizisi The Victim'da oynayan, Boardwalk Empire'la da bilinen Kelly Macdonald canlandıracak. Sezonu sekiz bölüm sürecek olan proje hem İngilizce hem Japonca çekilecek.

Tokyo'lu bir dedektif olan Kenzo, kayıp erkek kardeşi Yuto'yu aramak için Londra'ya gelecek. Daha önce öldüğü zannedilen Yuto'nun şimdilerde bir Yakuza gangsteri olduğuna inanılıyor ve Japon bir iş adamının ölümü nedeniyle aranıyor. Macdonald da Yato ile arkadaşlık kurmak zorunda kalan Sarah isminde adli tıp uzmanını ve bir polisi canlandıracak. Dizinin hikayesi gereği Londra ve Tokyo arasında bağ da kurulacak.

Giri/Haji'nin çekimleri ay bitmeden İngiltere'de başlayacak ve Tokyo'ya da gidilecek. Bölümleri BBC'nin projelerinden The Child in Time'da da çalışan Julian Farino yönetecek.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER