Apple, Writers Guild of America sözleşmesini imzaladı

Apple, Writers Guild of America sözleşmesini imzaladı
Orijinal içerik konusunda bir süredir hazırlıklarına devam eden ve birçok diziye onay verdiğini duyuran dünyanın önde gelen şirketlerinden Apple, önemli bir adım daha attı.

Şirket senaristlerin bağlı bulunduğu Writers Guild of America sözleşmesini imzaladığını açıklandı. Açıklama birliğin batı bölümünün başkanı David A. Goodman ve yöneticilerinden David Young tarafından yapıldı. Yapılan anlaşma Apple'ın senaristlerin haklarının korunmasının yanında yeni içeriklerini kullanıcılara bedava sunulması durumunda çalışanların haklarını minimumun üzerinde almasını da garantiye alıyor. Bu haklara haftalık ödemeler, senaryo ücretleri ve arta kalanlar da dahil.

Goodman ve Young, birliğin standard sözleşmesinin içeriklerin bedava sunulması durumundaki hakları kapsamadığını, Apple'ın sözleşmelerinde bunu durumu revize etmesinin de çok önemli olduğunu ve gelecekteki anlaşmalara emsal teşkil edebileceğini belirtti. Yapılan yeni anlaşma 1 Mayıs 2020'ye kadar geçerli olacak.

Apple'ın şimdiye kadar onay verdiği diziler arasında Jennifer Aniston'ın ve Reese Witherspoon'un dizisi, Isaac Asimov’un Foundation üçlemesi, Amazing Stories, Are You Sleeping, Ronald D. Moore dizisi, Kristen Wiig dizisi, See, Dickinson, Little Voice yer alıyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER