Ruth Wilson ile James McAvoy, His Dark Materials dizisinin kadrosunda

Ruth Wilson ile James McAvoy, His Dark Materials dizisinin kadrosunda
BBC One kanalında yayınlanması için hazırlanan His Dark Materials dizisini mart ayında duyurmuştuk. Dizinin kadrosuna yeni isimler katıldı.

The Affair dizisinde de rol alan Ruth Wilson ile James McAvoy, başrolde yer alacaklar. Philip Pullman’ın üçleme serisinden uyarlanacak olan serinin uyarlamasının sekiz bölüm sürmesi planlanıyor. Genç yaşında öksüz kalan Lyra, kaçırılan bir arkadaşını aramaya kalkınca tehlikeli bir maceraya atılıyor. Lyra'ya bu yolunda dünyalar arasında geçiş yapma özelliği olan Will de katılıyor. İki karakter kendilerini dünyaya yayılan bir savaşın ve kendilerini etkileyecek bir kehanetin içinde buluyorlar.

Kadroya yeni katılan Wilson, bahsi geçen Lyra'nın annesi Marisa Coulter'ı canlandıracak. McAvoy ise onun eski aşkı ve Lyra'nın babası Lord Asriel'i canlandıracak. Bahsi geçen Lyra'yı Dafne Keen, kadroya yeni katılan Clarke Peters oynayacak. Ekipteki isimlerden Tom Hooper (The King’s Speech) yönetmenliği üstlenecek; Lin-Manuel Miranda ise maceracı Lee Scoresby'yi canlandıracak.

Serinin ilk kitabı 2006 yılında sinema ekranları için uyarlanmış, başrollerinde Daniel Craig ve Nicole Kidman yer almıştı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER