Game of Thrones'un uzantısı olacak ilk proje pilot bölüm için onay aldı

Game of Thrones'un uzantısı olacak ilk proje pilot bölüm için onay aldı
Game of Thrones'un muhtemel uzantılarından ilk haber geldi. Birkaç ay önce HBO'nun dizinin uzantısı olabilecek beş projeyi gündemine aldığını ve her birisini farklı isimlerin kaleme alacağını öğrenmiştik. Bunlardan birisi kanaldan pilot bölüm onayı aldı.

George R.R. Martin'in kitap serisinden uyarlanan Game of Thrones'un muhtemel uzantısı dizideki olayların binlerce yıl öncesinde geçecek ve Westeros’un gizemli tarihini konu alacak. Dizi, Kahramanlar Çağı’nda başlayıp Westeros’un 'en karanlık saati'ne geçilmesini kronolojik bir şekilde işleyecek. Bahsi geçen dönem nedeniyle Stark Hanesi'nin kurucusu Bran the Builder'ın ve Lannister Hanesi'nin kurucusu Lann the Clever'ın projede yer alma ihtimali bulunuyor. Duvar'ın yapımına sebep olan Ak Yürüyenler savaşı ve bir jenerasyon boyunca devam eden uzun kış da yer alma ihtimali olan durumlardan.

Henüz ismi belli olmayan projeyi Jane Goldman (Kingsman: The Secret Service, Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children)  yazacak; George R.R. Martin de ona destek olacak. Kanal, pilot bölümün ardından projeye onay verip vermeyeceğine karar verecek. Max Borenstein, Brian Helgeland, Carly Wray ve Bryan Cogman'in üstlendiği diğer dört uzantıdan ise şimdilik haber yok.

Game of Thrones yeni sezonuyla 2019 yılında ekranlarda olacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER