Lin-Manuel Miranda ve Tom Hooper, His Dark Materials uyarlaması için görüşmelere başladı

Lin-Manuel Miranda ve Tom Hooper, His Dark Materials uyarlaması için görüşmelere başladı

Philip Pullman’ın üçleme serisi His Dark Materials televizyona uyarlanan diziler arasına katılıyor. EW'nun haberine göre Hamilton oyunuyla tanınan Lin-Manuel Miranda ve Oscar ödüllü yönetmen Tom Hooper (The King’s Speech), uyarlama için görüşmelere başladılar.

Miranda, maceraperest Lee Scoresby karakterini canlandırmak, Hooper da dizinin bölümlerini yönetmek için görüşüyor. New Line Cinema ve Bad Wolf TV'nin hazırlayacağı yeni proje BBC One kanalında yayınlanacak. Sekiz bölüm sürmesi planlanan üçleme seri, The Golden Compass, The Subtle Knife ve The Amber Spyglass kitaplarına dayanıyor. Serinin ilk kitabı 2006 yılında sinema ekranları için uyarlanmış, başrollerinde Daniel Craig ve Nicole Kidman yer almıştı.

Projede yer almak için görüşen bir diğer isimse ana karakter Lyra'yı canlandırması düşünülen Dafne Keen. Genç yaşında öksüz kalan Lyra, kaçırılan bir arkadaşımı aramaya kalkınca tehlikeli bir maceraya atılıyor. Lyra'ya bu yolunda dünyalar arasında geçiş yapma özelliği olan Will de katılıyor. İki karakter kendilerini dünyaya yayılan bir savaşın ve kendilerini etkileyecek bir kehanetin içinde buluyorlar.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER