Netflix’ten Dünya Uyku Günü’nde güzel rüyalar gördürecek belgesel önerileri!

Netflix’ten Dünya Uyku Günü’nde güzel rüyalar gördürecek belgesel önerileri!
Bugün Dünya Uyku Günü! Uykunun sağlığımız üzerindeki etkisine dikkat çekmek için 2008 yılından beri mart ayının üçüncü cuma günü Dünya Uyku Günü olarak kutlanıyor.

Peki Dünya Uyku Günü’nde uykuya dalmadan önce yapılacak en güzel şey nedir? Tabii ki size güzel rüyalar gördürecek bir belgesel seyretmek! Netflix’te herkese, her zevke göre yüzlerce belgesel var. Seçim yapmak zor olabilir… İşinizi kolaylaştırmak için birkaç öneride bulunalım dedik. 

İşte Dünya Uyku Günü’nde Netflix’te izleyebileceğiniz altı belgesel…

Doğanın kucağında uykuya dalmak için
  • 72 Sevimli Hayvan. 2016 yapımı bu dizi, bazı hayvanların şirinliklerini kullanarak nasıl hayatta kaldıklarını inceliyor.
  • Işığın Masalları. Fotoğrafların hikayelerini keşfetmek üzere, dünyayı arşınlayan ünlü fotoğrafçıların peşine takılıyoruz. 2016 prodüksiyonu.
Rüyasında uzak diyarları görmek isteyenlere
  • Expedition Happiness. Bir film yapımcısı ve müzisyen kız arkadaşı yenilenmiş okul otobüsleriyle Kuzey Amerika'yı geziyor. 2017 yapımı.
  • Dünyanın En Sıra Dışı Evleri. Sıra dışı coğrafyalarda yükselen dünyanın en sıra dışı evlerini gezmeye hazır mısınız? Yılın taze belgesellerinden.
Yastığa başını koyar koymaz kahvaltıyı düşlemeye başlayanlara
  • Somebody Feed Phil. Phil Rosenthal, Bangkok, Lizbon, Mexico City gibi şehirlerin mutfaklarını ve kültürlerini öğreniyor. Yapım yılı 2018.
  • Cooked. Belgesel dizisinde (2016) yemek yazarı Michael Pollan farklı pişirme tekniklerinin yemekleri ve dünyamızı nasıl değiştirdiğini inceliyor.
Sürpriz: Dünya Uyku Günü’nde izlemeniz mümkün olmasa da, biz şimdiden müjdeleyelim dedik!
  • Paradox. Daryl Hannah’nın (evet, aktris Daryl Hannah) yazıp yönettiği, Neil Young + Promise of the Real’in yeni şarkılarının ve performanslarının yer aldığı, Vahşi Batı’da müzik ve aşk üzerine yazılan bir masal. Henüz dumanı üzerinde yapımlardan. 23 Mart’ta Netflix’te olacak.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER