Killology adlı tiyatro oyunun prömiyeri Craft Tiyatro Kadıköy sahnesinde yapıldı!

Killology adlı tiyatro oyunun prömiyeri Craft Tiyatro Kadıköy sahnesinde yapıldı!
Güven Murat Akpınar, Ozan Dolunay ve Serkan Altunorak'ın yer aldığı "Killology" adlı tiyatro oyunun prömiyeri önceki gün Craft Tiyatro Kadıköy sahnesinde gerçekleştirdi.

Gary Owen'in yazdığı, Hira Tekindor'un çevirdiği ve İbrahim Çicek’in yönettiği Güven Murat Akpınar, Ozan Dolunay ve Serkan Altunorak’ın yer aldığı ‘’Killology’’ oyunu önceki gün gerçekleştirilen prömiyerinde büyük beğeni topladı.

Prömiyere Ünlü Akını

Craft Tiyatro Kadıköy sahnesinde gerçekleştirilen prömiyere  Arzum Onan, İpek Bilgin, Ezgi Mola, Melisa Şenolsun, Efecan Şenolsun, Ayça Erturan, Başak Daşman, Batuhan Begimgil, Merve Dizdar, Ece Dizdar, Emir Çubukçu,Berker Güven, Bora Akkaş, Cansu Tosun, Neslihan Yeldan, İdil Sivritepe, Nilperi Şahinkaya, Kemal Hamamcıoğlu, Sarp Akkaya gibi ünlü isimler katıldı.
 
Dünya gündemine gelen Mavi Balina (Blue Whale) adlı bilgisayar oyununu ele alarak şiddet kavramını baba-oğul ilişkisi üzerinden konu alan "Killology" Craft Tiyatro Kadıköy sahnesinde tiyatro severlerle buluşmaya devam edecek.

Oyun Hakkında;

‘’Aslında karanlık diye bir şey yok. Hepsi aydınlık. Her yerde yıldızlar var, her tarafta, gökyüzünün her bir noktasında. Neden karanlık görünüyorlar biliyor musun, çünkü yıldızlar çok uzaktalar, ışık da zamansızlıktan henüz bizi bulamadı. Ama bulacak. Ve bir gün gökyüzü hep aydınlık olacak, baktığın her yer ışık olacak “

Killology Maisie, Davey, Alan ve Paul ‘un hikayesi.

Baba ve oğul olmaya çalışanların hikayesi.

Veda ederken bile iz bırakmaya çalışan, bencil, sert, acımasız insanların hikayesi.

Bu oyun bize boyun kavisimizin ne işe yaradığını, hayatta sevginin önemini ve baba- oğul olmayı anlatıyor ve maalesef yıldızların ne kadar ulaşılmaz olduğunu !

Künye
 
Yazan: Gary Owen
Yöneten: İbrahim Çiçek
Çeviren: Hira Tekindor
Dekor-Işık: Kerem Çetinel
Graffiti: Leo Lunatic
Ses-Efekt-Müzik: Ömer Sarıgedik
Koreografi: Yağmur Su Alparslan
Hareket: Göksun Büyükkahraman
Fotoğraf: Şevval Balkan
Mekan Yönetimi: Cansın Şenel
Proje Ekibi: Şevval Çakır, Balım Kar, Burak Can Doğan

Oynayanlar: Güven Murat Akpınar, Ozan Dolunay, Serkan Altunorak.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER