Inter Medya, Asya TV Forum 2017'de göz doldurdu

Inter Medya, Asya TV Forum 2017'de göz doldurdu

Dünyanın önde gelen Türk içerik dağıtım şirketlerinden Inter Medya, Asya TV Forum katılımcılarına sunduğu katoloğuyla göz doldurdu.

Singapur'da düzenlenen forumda Inter Medya'nın katoloğunun en popülerü bir kez daha Kara Sevda (Endless Love) oldu. Ay Yapım'ın yapımcılığını üstlendiği, başrollerinde Burak Özçivit, Neslihan Atagül Doğulu ve Kaan Urgancıoğlu'nun yer aldığı dizi, birkaç hafta önce Uluslararası Emmy Ödülleri'nin telenovela kategorisinde ödül kazanmıştı.

Inter Medya'nın CEO'su Can Okan dizinin şimdiye kadar 70'den fazla ülkeye satıldığını ve Asya ülkelerinin de büyük ilgi gösterdiğini belirtti. İlgi gösteren alıcılar arasında Malezya, Filipinler, Tayland, Vietnam, Kamboçya, Mongolya ve Hindistan da bulunuyor.

Afganistan ve Pakistan'da büyük ilgi görmeye devam eden, Sri Lanka'ya satılan ilk Türk dizisi olan Aşk Laftan Anlamaz (Hayat), Kanatsız Kuşlar (Broken Wings) ile Fazilet Hanım ve Kızları (Mrs. Fazilet and Her Daughters) da katologdaki yapımlar arasında öne çıkanlar arasında yer alıyorlar.

Şirketin COO'su Ahmet Ziyalar ise bu yapımların şimdiden Avrupa'nın ve MENA'nın bazı bölgelerine satıldığını ve Asya pazarında da oldukça popüler olabileceklerine güvendiklerini belirtti. Şirketin en yeni formatları arasında bölgedeki pek çok alıcının ilgisini çeken 1 vs. 10 ve Money Monster da yer alıyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER