Warner Bros., Yüzüklerin Efendisi'nin dizisini yapmayı düşünüyor

Warner Bros., Yüzüklerin Efendisi'nin dizisini yapmayı düşünüyor
Warner Bros. Television ve J.R.R. Tolkien'in mirasçıları, Amazon Studios'la yazarın ünlü roman serisi “The Lord of the Rings”in dizisini yapmak üzere görüşmelere başladı.

Amazon CEO'su Jeff Bezos'un da bizzat dahil olacağı görüşmelerin henüz çok başındalar ve herhangi resmi bir anlaşma yapılmış değil. Daha önce Amazon Studios adına yapılan anlaşmalara pek dahil olmayan Bezos'un dahiliyetinin ise Amazon'un son dönemde yaşadıkları yüzünden olduğu düşünülüyor. Bir süredir Hollywood'u sarsan taciz skandalları Amazon'a da sıçramış; şirketin üst düzey yöneticilerinden Roy Price, The Man in the High Castle dizisinin yapımcılarından birisinin suçlamasının ardından şirketten ayrılmıştı. Onu Joe Lewis ve Conrad Riggs izlemişti.

Ayrıca programlamasında değişiklik kararı alan ve uluslararası izleyiciyi çekecek içerikler üretmeyi hedefleyen online platform, Z: The Beginning of Everything ve The Last Tycoon dizilerini iptal etti. Bununla birlikte Harvey Weinstein'ın kurucusu olduğu TWC'nin yapımcılarından olduğu dizilerden birisini prodüksiyonu başlamadan iptal ederek diğerini kendisi üstlendi.

Warner Bros., 2012'de Tolkien'in mirasçıları ve yayıncısı HarperCollins'le davalık olmuş, dava serideki karakterler kumar makinelerinde ve diğer oyunlarda izinsiz kullanıldığı için olmuştu. Stüdyo sonrasında taraflarla anlaşma yoluna gitmişti ancak anlaşmanın detayları açıklanmamıştı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER