Amazon'un yeni dizisi Good Omen'in kadrosu genişliyor

Amazon'un yeni dizisi Good Omen'in kadrosu genişliyor
Ülkemizde Kıyamet Gösterisi ismiyle raflarda yerini alan, Neil Gaiman ve Terry Pratchett‘ın yazdığı Good Omens kitabının dizi olduğu haberini ocak ayında vermiştik.

Son olarak Masters of Sex dizisinde oynayan Michael Sheen'in ve Doctor Who ile bilinen David Tennant'ın (Jessica Jones, Broadchurch) başrolde yer alacağı ise ağustosta belli olmuştu. Ardından ekim başında Mad Men dizisiyle bilinen Jon Hamm katıldı. Son gelen habere göre Mireille Enos, Yusuf Gatewood, Anna Maxwell Martin ve Lourdes Faberas de dahil oldu.

Sezonunun altı bölüm sürmesi planlanan dizi Amazon tarafından yayınlanacak ve 2019 yılında yayına girmesi planlanan dizinin ortak yapımcılarından birisi de BBC olacak. Good Omens, birçok fantastik karakterin yer aldığı ve bilindik klişelerden uzaklaşan, kıyamet hikayelerinden bir diğeri olma özelliğini taşıyor.

11 yıl önce Şeytan'ın bir oğlu doğmuştur ancak bebekler karışmıştır; şimdi de kayıptır. Cennet ve Cehennem arasında başlamasına az kalan bir savaş vardır ama dünyadaki temsilcileri insan türünden hoşlandıkları için insanlara yardım etmeye karar verirler. Bir melek olan Aziraphale (Sheen) ve şeytan olan Crowley (Tennant) da dizinin merkezindeki savaşı istemeyen iki karakteri oluşturuyorlar.

Mireille Enos dizide romandan Horsemen of War'u; Yusuf Gatewood, Famine'ı; Anna Maxwell Martin, şeytan Beelzebub'ı; Lourdes Faberas ise Horseman of Pollution'u canlandıracak.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER