Jon Hamm'in yeni dizisi belli oldu: Good Omens

Jon Hamm'in yeni dizisi belli oldu: Good Omens
Ülkemizde Kıyamet Gösterisi ismiyle raflarda yerini alan, Neil Gaiman ve Terry Pratchett‘ın yazdığı Good Omens kitabının dizi olduğu haberini ocak ayında vermiştik.

Son olarak Masters of Sex dizisinde oynayan Michael Sheen'in ve Doctor Who ile bilinen David Tennant'ın (Jessica Jones, Broadchurch) başrolde yer alacağı ise ağustosta belli olmuştu. Diziye Mad Men dizisiyle bilinen ödüllü aktör Jon Hamm de dahil oldu.

Sezonunun altı bölüm sürmesi planlanan dizi Amazon tarafından yayınlanacak ve 2019 yılında yayına girmesi planlanan dizinin ortak yapımcılarından birisi de BBC olacak. Good Omens, birçok fantastik karakterin yer aldığı ve bilindik klişelerden uzaklaşan, kıyamet hikayelerinden bir diğeri olma özelliğini taşıyor.

11 yıl önce Şeytan'ın bir oğlu doğmuştur ancak bebekler karışmıştır; şimdi de kayıptır. Cennet ve Cehennem arasında başlamasına az kalan bir savaş vardır ama dünyadaki temsilcileri insan türünden hoşlandıkları için insanlara yardım etmeye karar verirler. Bir melek olan Aziraphale (Sheen) ve şeytan olan Crowley (Tennant) da dizinin merkezindeki savaşı istemeyen iki karakteri oluşturuyorlar.

Hamm ise Tanrı'nın elçisi Cebrail'i canlandıracak. Good Omens'in prodüksiyonu kısa süre önce başladı. Hamm neredeyse 20 yıl önce okuduğu kitabı ve beğendiğini ama çekilemez olduğunu düşündüğünü; Neil Gaiman senaryoyu gönderdiğinde içinde olması gerektiğini bildiğini belirtti.

Cebrail'in kitapta kısa süren bir rolü olsa da dizi için rolü artırıldı.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER