Netflix, çizgi roman şirketi Millarworld'ü satın aldı

Netflix, çizgi roman şirketi Millarworld'ü satın aldı
Netflix, tarihinde ilk kez bir şirket satın alımında bulunarak çizgi roman şirketi Millarworld'ü bünyesine kattığını duyurdu. Mark Millar tarafından kurulan şirket, Kick-Ass, Kingsman ve Old Man Logan gibi popüler çizgi romanlarıyla biliniyor.

Satın alma çizgi roman şirketinin sitesinde kurucusu Mark Millar tarafından yapılan bir açıklamayla da duyuruldu. Millar'ın açıklamasında DC Comics ve Marvel'ın ardından bu seviyede bir satın alınmanın üçüncü kez gerçekleştiğini belirtmesi dikkat çekti. DC Comics, 1968'de Warner Comics. tarafından, Marvel ise 2009'da Disney tarafından satın alınmıştı.

Yapılan satın almanın detayları açıklanmadı; ancak Netflix, Millarworld'ün portfolyosunda yer alan karakterlere dayanan diziler, filmler ve çocuk yapımları yayınlamayı planlıyor. Şirket Netflix markası altında yeni öyküler ve karakterler yaratmaya da devam edecek. Millarworld 2004'te kurulduğundan beri 18 karakter dünyası yarattı. Bunlardan sinemaya uyarlanan Wanted, Kick-Ass ve Kingsman üçlüsünün gişesi neredeyse 1 milyar dolara ulaşmış durumda. Evrendeki diğer ürünler arasında Jupiter’s Legacy, MPH, Chrononauts, Reborn, Huck, Starlight, Superior, Nemesis, War Heroes, Supercrooks ve American Jesus da bulunuyor.

Netflix'in satın almayı duyurduğu kısa videosu Türkiye hesabından da paylaşıldı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER