Ünlü yönetmen Michael Mann, yeni bir diziyle televizyona dönüyor: Huế 1968

Ünlü yönetmen Michael Mann, yeni bir diziyle televizyona dönüyor: Huế 1968

American Horror Story, American Crime Story ve Feud gibi başarılı dizileri olan FX kanalı yeni bir diziye onay verdiğini duyurdu: Huế 1968.

Deadline'ın haberine göre Mark Bowden'ın Vietnam Savaşı'nın seyrini değiştiren bir mücadeleyi konu alan yeni kitabı Huế 1968, dizi olarak ekrana gelecek. 1999 yapımı The Insider ve 2004 yapımı The Aviator filmleriyle Oscar adaylığı kazanan Michael Mann ise dizinin yönetmenliğini üstlenerek televizyona geri dönüş yapmış olacak.

Mini dizinin sezonunun sekiz-on bölüm civarı sürmesi ve yıl sonuna kadar çekimlerinin başlaması bekleniyor. Geçtiğimiz ay piyasaya çıkan kitap, Kuzey Vietnam şehri Huế'deki 24 günlük savaşı birden fazla kişinin perspektifiyle anlatıyor. Malum savaş Vietnamlıların askeri ve politik liderlerinin dediğinin aksine yenilginin eşiğinde olmadığını da gösterecek.

Michael De Luca da projede Michael Mann ile birlikte yapımcılık yapacak. Ünlü yönetmen Mann, son olarak HBO'nun setteki atların ölmesi yüzünden iptal ettiği Luck'ta yapımcılık görevini üstlenmişti.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER