Game of Thrones'un uzantıları hakkında HBO'dan da açıklama geldi

Game of Thrones'un uzantıları hakkında HBO'dan da açıklama geldi
Game of Thrones'un finalinin ardından yayına girecek uzantı dizilerin hazırladığı haberini almamızın ardından ilk açıklama serinin yazarı George R.R. Martin'den geçtiğimiz ayın ortasında gelmişti.

Yazarın dört değil beş uzantı proje olduğunu, hepsinin asıl serinin öncesinde geçeceğini ve hangi hikayelerin olmayacağına yönelik açıklamalarının ardından HBO'dan da uzantılar için açıklama geldi ve kanalın yöneticilerinden Casey Bloys, Entertainment Weekly'ye konuştu.

* Daha önce de açıklandığı gibi, Game of Thrones'un yürütücüleri David Benioff ve Dan Weiss uzantı projelere aktif olarak dahil olmayacaklar.

* İkili öncelikle final olan sekizinci sezonu yazıp prodüksiyon için gerekli hazırlıkları yapacakları için dizinin yayınının 2019'a sarkma ihtimali de var.

* Beş uzantı projenin hazırlanıyor olmaı hepsinin yayına gireceği anlamına gelmiyor. Game of Thrones'un ardından devam edecek dizi beklentiler yüksek olacağı için onu karşılayacak türden bir dizi olmalı. Bu nedenle bir-iki dizinin onay alması daha muhtemel.

* Uzantı projeleri yazan senaristler George R.R. Martin ile nasıl iş birliği içinde olacaklarına kendileri karar verecekler. Bazıları iş birliği yaparken bazıları sadece kaynak materyalı kullanabilirler. Ancak nihayetinde bütün senaryolar Martin'in onayından geçecek.

* Ana dizideki hiçbir oyuncu projeler geçmişi konu alacağından uzantılarda yer almayacaklar.

* Kanalın düşüncesi öncelikle yedinci ve sekizinci sezonun üstesinden gelmek. Dolayısıyla uzantılar konusunda uzun vadeli bir plan içindeler.

* Potansiyel beş projeden bir ya da fazlasının mini veya limitli dizi olarak ekrana gelme olasılığı da bulunuyor. Şu an için her olasılık masada.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER