Norveç dizisi Skam Amerika'ya uyarlanıyor

Norveç dizisi Skam Amerika'ya uyarlanıyor

Simon Fuller'in XIX Entertainment şirketi Norveç'in hit dizilerinden Shame'in İngilizce versiyonunu Amerika ve Kanada'ya uyarlıyor.

Orijinal adı Skam olan dizi, 2015 yılında Norveç'te yayına girmişti ve şimdiye kadar üç sezonu yayınlandı. Dizinin uyarlaması için prodüksiyon ise 2017 yılında başlayacak. Gençlik dizisi olan Skam, Oslo'daki bir lisede okuyan bir grup öğrencinin günlük hayatı üzerine kurulu. Dizinin her sezonunda merkezinde farklı bir ana karakterin alındığı türden bir yapısı var. 

Diziyi uyarlamak için çalışmalara başlayacak olan Fuller "Shame önemli bir dizi. Genç kitle için özellikle yaratılan bir içerik var ve Shame büyük bir dürüstlük ve bütünlük sağlıyor. Üstelik yumruğu oturtuyor ve çoklu bir hikaye anlatımıyla yolunu keşfediyor. Norveç'te hit bir dizi oldu ve Amerika'da da etkili bir yapım olma potansiyeli var. İskandinavya ve özellikle Norveç dünyanın dijital ve yaratıcı endüstrisini şekillendirmesinde ve yaratıcılıkta öncü yerler. NRK ile Shame'i dünya izleyicisine getirmek için ortaklık kurduğum için gururluyum." şeklinde konuştu.ETİKETLER :

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER