Tutankamon'un mezarının keşfi dizi olarak ekranlara geliyor

Tutankamon'un mezarının keşfi dizi olarak ekranlara geliyor

Arkelojinin en büyük keşiflerinden birisi olan Mısır firavunlarından Tutankamon'un mezarının keşfi dizi olarak İngilzi kanalı ITV'de ekranlara gelmek üzere.

İsmi Tutankhamun olan yapım dört bölümlük bir mini dizi olarak ekranda olacak. Mezar, Mısır bilimci ve arkeolog Howard Carter tarafından 1922 yılında Krallar Vadisi'nde keşfedilmişti. Dizide Howard Carter'ı Max Irons (The White Queen), yapılan keşfin giderlerini karşılayan Lord Carnavron'u ise usta oyuncu Sam Neill canlandıracak.

Uzun süren aramalar sonucunda bulunan Tutankamon'un mezarının keşfi, bulunduğu dönemde yankı uyandırmış ve Firavun'un lahitinin üzerinde "Firavunun mezarına her kim dokunursa ölümün kanatları onu saracaktır" yazması nedeniyle mezarın lanetli olduğu söylemleri ortaya çıkmıştı. Lord Carnavron'un Kahire'de kan zehirlenmesi nedeniyle ölümü ve mezara giren bazı kişilerin ateşli bir hastalıktan ölmesi Tutankamon'un mezarını daha da popüler bir hale getirdi.

7 Kasım'da DVD'sinin piyasaya çıkacağı duyurulan dizinin televizyon yayınının bu ay içinde başlaması bekleniyor. İşte dizinin fragmanı:BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER