Sherlock'un yeni sezonunun bölüm isimleri açıklandı

Sherlock'un yeni sezonunun bölüm isimleri açıklandı
Uzun süredir devam eden ekrandaki yokluğunu 2017'de bitirecek olan Sherlock'un yeni sezonundaki bölüm isimleri açıklandı. Daha doğrusu üç bölümden ikisinin ismi resmi Facebook sayfası üzerinden duyurulurken üçüncüsü açıklanmayarak soru işareti bırakıldı.

1. bölümün adı: The Six Thatchers
2. bölümün adı: The Lying Detective

Bölüm isimlerine göre yapılan tahminlere bakılırsa dizinin ilk bölümünün Arthur Conan Doyle'un 1904'te yazdığı The Six Napoleons (Altı Napolyon) üzerine olması bekleniyor. Hikaye bir tanesinin içinde saklı olan siyah inciyi bulmak için Napolyın heykellerini parçalamaya başlayan bir suçlu hakkında.

İkinci bölümün isminden dolayı da yazarın The Dying Detective (Ölen Dedektif) isimli hikayesinin merkezde olması beklenmekte. Hikayede Sherlock, Culverton Smith isimli bir katili yakalamak için ölümcül bir zehir nedeniyle hasta olmuş gibi davranıyor.

Sherlock'un sezonları başlamadan önce dizinin yaratıcısı Steven Moffat bölümlerle alakalı alışılageldiği üzere ipucu kelimeler vermiş ve bunlar ‘Thatcher’,‘Smith’ve ‘Sherrinford’ olmuştu. Bölüm isimlerinin ilk iki ipucuyla uyuşmasının ardından gözler tekrardan üçüncü isme çevrilmiş durumda. Sherrinford kelimesinin Doyle'un dedektife isim vermeden önce koymayı düşündüğü isimlerden birisi olduğu biliniyor.

ETİKETLER :

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER