Limon Film'den yeni bir uyarlama: Cingöz Recai geliyor!

Limon Film'den yeni bir uyarlama: Cingöz Recai geliyor!
-- ÖZEL HABER--

Televizyon seyircisinin fenomen drama Ezel'in yaratıcı yazarı olarak adına aşina olduğu Kerem Deren'in sezonda yeni bir uyarlama dizi üzerinde çalıştığını yabancı basına verdiği bir röportaj sayesinde duymuş sizi de haberdar etmiştik.Cingöz Recai, Peyami Safa'nın "Arsen Lüpen"den esinlendiği ve "Server Bedi" mahlası ile kaleme aldığı bir seri romandır. Cingöz Recai Yeşilçam'ın da ilgi gösterdiği bir eserdir. 1954 yılında Beyaz Cehennem / Cingöz Recai adı ile Metin Erksan tarafından beyazperdeye uyarlandığında Recai rolünü Turhan Seyfioğlu canlandırdı. 1969 yılında çekilen filminde ise Cingöz Recai'yi Ayhan Işık, Mehmet Rıza karakterini Abdurrahman Palay canlandırmıştı.

Kerem Deren, Peyami Safa'nın bu unutulmaz eserini televizyona uyarlamak üzere Limon Film ile el sıkıştı ve projenin yazım süreci ise tamamlanmak üzereymiş.. Masa başı çalışmalarına başlanan projede Cingöz Recai rolü için üç aday ile görüşülmüş.

Son duyumlarımıza göre şu anda Cingöz Recai için imzaya en yakın aday Aşk Yeniden ile komedi oyunculuğunu parlatan Buğra Gülsoy. Eğer bir son dakika değişikliği olmaz ise "Cingöz Recai" en geç 2017'de ekranda olacak.

Gelişmeleri bildireceğiz.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER