Pirelli ikonları “The Cal: Pirelli Icons” sergisiyle, New York Moda Haftası'nda!

Pirelli ikonları “The Cal: Pirelli Icons” sergisiyle, New York Moda Haftası'nda!
Son 50 yılın Pirelli Takvimi’nden seçilen ve aralarında Spohia Loren, Cindy Crawford, Gisele Bundchen gibi modellerin fotoğraflarının da yer aldığı 130 efsanevi fotoğraftan oluşan “The Cal: Pirelli Icons” sergisi, New York Moda Haftası kapsamında ziyarete açıldı.

Pirelli Takvimi, 50 yıldan uzun süredir moda ve modern sanatın önemli bir unsuru olmaya devam ediyor. Bugüne dek aralarında Herb Ritts, Bruce Weber, Patrick Demarchelier ve Steven Meisel’in de bulunduğu vizyoner fotoğrafçılar tarafından hazırlanan ve Milano’daki Palazzo Reale, Moskova’daki The House of Photography ve Venedik’teki Palazzo Grassi başta olmak üzere, dünyanın farklı yerlerinde sergilenen Pirelli Takvimi sergilerinin son durağı New York oldu.

Geride bıraktığımız 50 yılda, Pirelli Takvimi’nde yer alan ve artık ikon haline gelmiş 130 fotoğraftan oluşan “The Cal: Pirelli Icons” sergisi, New York Moda Haftası kapsamında ziyarete açıldı.

Sophia Loren’den Gisele Bundchen’e
IMG’nin organizasyonu ile gerçekleştirilen sergide, Cindy Crawford (1994), Alek Wek (1999), Giselle Bundchen (2006) ve Sophia Loren (2007), gibi ünlü modellerin yer aldığı takvim yaprakları da sergileniyor. Sergi, New York Moynihan İstasyonu’nda bulunan Skylight’ta ziyaret edilebilecek.

Annie Leibovitz tarafından fotoğraflanan bu yılki Pirelli Takvimi, aralarında Serena Williams, Patti Smith, Amy Schumer, Yoko Ono, Mellody Hobson, Kathleen Kennedy ve Tavi Gevinson’ın da bulunduğu her biri kendi alanında başarılı işlere imza atmış kadınlara yer veriyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER