Deli Gönül: Sevdiğim başka, sevenim başka!*

Deli Gönül: Sevdiğim başka, sevenim başka!*
Aslında bu ziyaretle ilgili izlenimlerimi geçen hafta okumalıydınız. Ancak aniden gelişen bir göz ameliyatı nedeniyle günlerce bilgisayara bakamaz hale gelince yazıyı zamanında hazırlayamadım. Kıssadan hisse; operasyonların sonrası hakkında doktorunuzla detaylı konuşun. Genelde hayati önemi olmayan, küçük ameliyatlarda doktorlar "Bugün sünnet, yarın deniz" havası yaratmayı seviyorlar ama kazın ayağı pek de öyle olmuyor. Neyse.. 

Başrollerini Tuvana Türkay ve Murat Ünalmış'ın paylaştığı Deli Gönül, önce reklam yapımcısı sonra da televizyon sektörüne yatay geçiş yaparak program yapımcısı olan 25 Film'in ilk dizi projesi. Selim Demirdelen ve Berat  Özdoğan'ın rejisiyle yayına başlayan hikaye şimdi Hakan İnan ve ekibine emanet. İlk bölümün çekimleri Hatay'da başladı. Hikaye hemen ilk bölümün ardından İstanbul'a taşındı. 

Ekip beşinci bölümü çekerken Ömerli'deki sete konuk oldum. Okul sahnelerini çekiyorlardı. Hatta ortalama 100 kişilik reji ve yapım ekibi oyuncularla birlikte cam bir fanusun içinde sıcakla mücadele ediyordu desem yalan olmaz.. Hikayenin misafir olduğu okulun tepesi camdan ve bütün ışığı/ ısıyı içeri çekiyor. İçerisi o kadar sıcak oluyordu ki Hakan Hoca "kestik" yerine "Haydi Oksijen zamanı" diyordu. Sahne çekerken buram buram terleyen oyuncular, sahne bitince koşarak binadan dışarı çıkıp nefes alacak gölge arıyordu. Ne klima, ne pervane, ne de serin karavanlar! Bu iş sadece aşk ile yapılır diyorsun dışarıdan izlerken.. * Başlık, Ezginin Günlüğü'nün Düşler Sokağı adlı şarkısından alıntılanmıştır.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER