RaniniTV Ekspres: 15 Soruda Kerem Arslanoğlu

RaniniTV Ekspres: 15 Soruda Kerem Arslanoğlu
Kurşun dizisinde Serdar karakterine hayat veren Kerem Arslanoğlu, 1991 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Kadir Has Üniversitesi Konservatuar Tiyatro Bölümü'nden 2018 yılında mezun olan oyuncu; Muhteşem Gatsby, Kundakçı, Düğün, Masumiyet, son olarak da sahnelenmeye devam eden Kalp ve İvanov adlı oyunlarda yer alıyor.


1- Son projenizde canlandırdığınız karakteri özetleyecek beş anahtar kelime.
Başıboş, yalnız, güç, kibir, korku.

2- Canlandırdığınız karakterin tek bir özelliğine sahip olacaksınız; hangisini seçerdiniz?
Karakterin özelliğini değil de kullandığı Chevrolet Impala 1967’yi isterdim.

3- Oynadığınız diziyi / filmi veya tiyatro oyununu bir yemek, canlandırdığınız karakteri de malzemelerden biri olarak düşünecek olursanız; diziyi, filmi ya da tiyatro oyununu hangi yemeğe benzetirsiniz ve karakteriniz olmasa hangi malzeme eksik olurdu?
Diziyi Biber Dolması'na (nostaljik ve tanıdık tadıyla), Serdar’ı Kuş Üzümü'ne benzetirdim (çiğnerken denk gelince ben de buradayım diyen).

4- İlk audition’ınızı hatırlıyor musunuz; nasıl geçmişti?
Reklam için seçmeye gitmiştim, eşek gibi anırmamı istemişlerdi. Anırmayıp teşekkür edip çıkmıştım. Sonra uzun bir süre reklam görüşmesine gitmedim.

5- Bugüne kadar oynarken yaptığınız en komik hata nedir?
Hikayesi,1920’lerde geçen bir tiyatro oyununda partnerimin karakterimi övdüğü bir sahnede, cevap olarak “estağfurullah o senin inceliğin” demiştim. Oyun Amerika’da geçiyordu.

6-Şu an/son olarak oynadığınız dizide, filmde veya tiyatro oyununda sizin ya da başka bir karakterin söylediği, en sevdiğiniz replik nedir? 
Çehov’un İvanov oyununda İvanov’un Şasa’ya söylediği “güçlü neşeli erkekler asla ilginizi çekmiyor da kim nerde baş aşağı yuvarlanıyorsa gidip boynuna sarılıyorsunuz.” sözü.

7- Bir bölümlüğüne/sahneliğine oynadığınız herhangi bir işteki karakterinizi ekipten başkası canlandıracak. Kimi o rolde görmek isterdiniz? Aynı şekilde siz de başka bir karakteri oynayacaksınız. Hangisini seçerdiniz? (Yaş, cinsiyet vb. etmenleri düşünmeden.)
Dizide benim oynadığım karakteri Engin Altan Düzyatan oynasın isterdim. Ben de Berrak Tüzünataç’ın canlandırdığı Pavyon şarkıcısı Gülce’yi oynamak isterdim.

8- Ergenliğinize döndük; sevdiğiniz bir ünlünün fotoğrafını tişörte bastıracaksınız. Bu kim olurdu? (Yerli/yabancı fark etmez.) 
Britney Spears, t.A.T.u
 
9- Karşınızda zaman makinesi var; hangi dönemde, hangi şehre ışınlanmak isterdiniz
Rönesans Dönemi, İtalya’da bir yerde.
 
10- Bugüne kadarki en büyük çılgınlığınız nedir?
Bir dizi görüşmesi yapılmış, benim dizide oynamama karar verilmiş ama zengin oğlan mı fakir oğlan mı oynayacağıma karar verilememişti. Yapım beni, dizinin oyuncu koçuyla görüşmeye/tanışmaya gönderdi. Koç ile kahvemizi içerken ilk 5 dakikada birbirimizi tanıma kısmını geride bırakmıştık. Artık gelişme bölümüne giriş yapılacak o soru sorulmuştu. "Neden oyunculuk?” Koç, oyunculuğa yaklaşımımı ölçecek soruyu sormuştu. Ben de hiç düşünmeden “ebenin .... “ demiştim. Bunun ağzımdan çıktığına ikimiz de inanamamıştık. Sonra fakir çocuk olarak dizinin başrolünü kaptım.
 
11- Hangi dizileri takip ediyorsunuz ve onları izlerken yanında yemesem olmaz dediğiniz abur cuburlar neler?
House of Cards, Mindhunter, Kurşun. Evde olan ev yemeklerini tüketirdim. Özellikle ÇAY.
 
12- Güne bir kitabın dünyasında başlayacaksınız; öğlen bir dizinin, akşamı da bir filmin dünyasında geçireceksiniz. Hangilerini seçerdiniz? 
Küçük Prens, Death Note, Life is Beautiful.
 
13- Oyunculuğun en çekilir ve çekilmez yanları neler? 
Oyunculuğun en çekilir yanı; oynamadığın günlerde bile oynayacağın günler için heyecanlanmak. Oyunculuğun en çekilmez yanı; sürekli şikâyet eden oyuncular.
 
14- Kapitalizm, feminizm, sosyalizm, elitizm... Hadi, bunların yanına bir tane de siz yepyeni bir “-izm”li kavram ekleyin. 
Dadaizm.
 
15- Bir sonraki oyuncuya sormam için senden bir soru rica etsem…
Hangi süper kahraman olmak isterdin? (İyi, kötü) Özel gücünü kişisel çıkarların için nasıl kullanırdın? (Örneğin, Süpermen olmak isterdim çünkü gözlerimden çıkardığım ışınlarla spor sonrası etimi hızlıca pişirirdim. Spor seven Süpermen ^^)BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER