Ceyda Ateş: Şule kalabalık bir aile içinde yalnız kalmış bir kadın ve travmaları var

Ceyda Ateş: Şule kalabalık bir aile içinde yalnız kalmış bir kadın ve travmaları var
Çocuk dizisinin başrol oyuncularından Ceyda Ateş ile canlandırdığı karakter Şule'yi ve yeni projesini konuştuk. İlk kez kamera karşısına Çiçek Taksi dizisi ile geçen Ceyda Ateş; Üvey Baba, Hayat Bilgisi, Cennet Mahallesi gibi birçok dizide rol aldıktan sonra 2011 yılında yayınlanan Adını Feriha Koydum projesindeki Hande karakteriyle dikkatleri üzerine çekti. Daha sonra birçok projede yer alan Ateş, şimdilerde ise Çocuk dizisindeki Şule karakteri ile ekranda..• Bu haftadan itibaren Çocuk artık salı günleri ekranda olacak? Neler söyleyeceksiniz bu değişiklik ve çekimlerle ilgili,  Nasıl gidiyor genel olarak?
Evet yeni günümüz Salı. Ekibin ruhu çekimlere de yansıyor diyebilirim. Güzel geçiyor o yüzden.
 
• Nasıl tepkiler alıyorsunuz? Şule sevilmesi kolay bir karakter değil. Size öğüt veren ya da eleştirenler oluyor mu?
Güzel tepkiler alıyorum. Oyunculuğumla ilgili olumlu dönüşler almak da güzel. İnsanlar ekrana döndüm diye çok mutlu oldular. Bunları gördükçe, okudukça ben de çok mutlu oluyorum.. Eleştiren de var, empati yapıp Şule’nin arkasında duranda.
 
• Şule’ye hak verdiğiniz noktalar var mı?
Hak verdiğim yanları var. Büyük bir evde, kalabalık bir aile içinde kendini yalnız hisseden travmaları olan bir kadın. Çaresiz kaldığı yanları çok, üstündeki baskı da çok.
 
• Kocasını kaybetmemek için her yolu deniyor Şule, siz o durumda olsaydınız ne kadar ileri giderdiniz?
Şule ile kendimi kıyaslayamam çünkü benim için hayali yani kurgusal bir kahraman.. Kendime gelecek olursam yaşamadığım bir duygu olduğu için ne tepki verirdim bilmiyorum, dilerim yaşamam da! Ama tabii ki sevgi için çabalardım. 
 
• Çocuk oyuncu Mehmet Emin ile aranız nasıl? İyi anlaşıyor musunuz?
Mehmet Emin'e bayılıyorum, çok tatlı bir çocuk. Aramız çok iyi, oyun oynuyoruz sürekli sette. 
 
• Bu güne kadar sizi en etkileyen aklınızda kalan sahne ne oldu?
Beni oynadığım her sahne heyecanlandırıyor aslında. Bütün olarak bakıyorum çünkü. Ama çocuğu sokakta bıraktığım sahne, balkondan düşme sahnesi ve geçen hafta başıma silah dayadığım sahne beni bayağı etkiledi diyebilirim.
 
• Şule kayınvalidesinin kurbanı olmuş, Türkiye gelin kayınvalide ilişkileri gerçekten de böyle mi sizce?
Hikayelerimiz hayatın içinden ve  her  hikayede gerçeklik payı var elbette. Ama çok güzel gelin/ kayınvalide ilişkileri de var. Genele yaymamak lazım.
 
• Ali Kemal Efe’nin kendi çocuğu olmadığını öğrendi, Şule’yi neler bekliyor biraz tüyo alalım. Karasuların köşkünde neler yaşanır?
Çok olaylar olacak. Şule belki hiç olmadığı kadar güçlü olacak. İzleyip göreceğiz.
 
• Aileniz sizi her zaman destekledi mi? Oyuncu olmak istediğinizde nasıl karşıladılar?
10 yaşında tiyatro eğitimi almaya başladığımda karar verdim oyuncu olacağım diye. Ailem her zaman arkamda olmuştur ve desteklemiştir. Babamın bu çevreden çok dostu vardı, sektöre yakındı. Bu nedenle psikoloji olarak çok iyi yetiştirdi beni, daha hazırlıklıydım. Hala da ondan öğütler alırım.
 
• Aile deyince ilk neler geliyor aklınıza?
Kayıtsız şartsız kurulan en güzel, en büyük bağ. Hissedilen en temiz sevgi, güven… Her ne olursa olsun sığınacağınız bir liman. Dünyanın en güzel kokusu anne, baba ve kardeş  kokusu.
 
• Amerika- İstanbul zor olmuyor  mu? Nasıl bir denge kurdunuz alıştınız mı? Eşinizle nasıl görüşüyorsunuz?
Tabii ki zor oluyor ama hayatta hiç bir şey kolay değil. İşim için İstanbul’dayım, işimi çok sevdiğim için bana zorluktan ziyade mutluluk veriyor. Ama eşimi de çok özlüyorum. Buğra şimdilik iki ayda bir beni görmeye geliyor, bende fırsat bulduğumda gideceğim.
 
• Oyuncu olmasaydınız ne olurdunuz? 
Arkeolog veya Psikolog. Ama belki ilerleyen bir zamanda bu dallardan birini okuyabilirim. 
 
• Oyunculuğun en zor yanları nedir sizce? Oyuncu olmak kadınlar için daha mı zor? Sürekli kilonuza dikkat etmek, güzel ve genç kalmaya çalışmak yormuyor mu?
Çalışma saatleri hâlâ biraz esnek. Zorlayıcı olabiliyor bu durum. Güzel olmak bakış açınıza bağlı bir şey. Neye ve kime göre güzel? Böyle bir iddiam yok. Ben rolüme bağlı olarak gerekirse kilo da alırım. Önemli olan projeden benden beklenilen. Genç kalmaya gelince. Her yaşın ayrı bir güzelliği var. Benim için önemli olan sağlıklı olmak.
 
• Kendinize vakit ayırdığınızda neler yaparsınız?
Öncelik ailem, eşim ve köpeklerim olur. Daha sonra hobilerime zaman ayırırım. At binerim, resim yaparım, spor her zaman hayatımda. Çok araştırırım, kitap okurum ve film izlerim
 
• Bundan sonrası için ne hayalleriniz var?  
Türkiye’nin yanı sıra Amerika’da oyunculuk yapmak. Bunun için zaten eğitimlere başladım, oyuncu koçum var orada. Rodney Rowland ile çalışıyorum. Muhteşem bir insan, oyunculuk konusunda inanılmaz güzel bir deneyim yaşıyorum ve yeni teknikler öğreniyorum.
 
• Çocuk sahibi olmak bu hayallerin neresinde?
Belirlediğim bir zaman yok ne zaman kısmetse o zaman olsun.
 
• İzleyicilere buradan söylemek istedikleriniz var mı?
Ekranda olmak ve onlarla buluşmak beni çok heyecanlandırıyor. Çok iddialı bölümlerle geliyoruz. Bizi izlemeye devam etsinler.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER