RaniniTV Ekspres: 15 Soruda Ali Gözüşirin

RaniniTV Ekspres: 15 Soruda Ali Gözüşirin
Kariyerine ufak tefek bir hikayeyle başladı Ufak Tefek Cinayetler’in Kerim Adil Sağlam karakterinin genç mimarı.. Bu kadar yeni yüzken, nasıl bu kadar merak edildi diye soruyor insan; cevabını da göründüğü ilk sahneden, meraktan sosyal medyayı çatlatan yetenek avcısı yeni nesil kızlardan alıyorum. 

O zaman, "kimdir bu Ali Gözüşirin” sorusunun karşılığını bulalım önce. 1995 doğumlu olan Ali, Ufak Tefek Cinayetler öncesinde de bol bol modellik yapmış, yapmasa da olmazmış. Gülüşü, duruşu, havası görmezden gelinecek gibi değil! 

Ufak Tefek Cinayetler’in ‘Kerim Adil Sağlam’ı, nam-ı diğer “El Turco”nun gençliği, günümüz hikayesini şimdiden bu övgülerle solladıysa; bizi onu konuşmadan edemeyeceğimiz günler, O’nu da parlak bir kariyer beklediği kesin bilgi! 

O zaman bugün kırmızı alarmımız Ali Gözüşirin için çaldıysa buyrun onu 15 soruda tanımaya...1- Kimdir Ali Gözüşirin? Biraz kendinden bahseder misin ?
İstanbul’da doğdum ve büyüdüm; aslen Trabzonluyum. Bazı internet sitelerinde yaşım hakkında farklı bilgiler var aslında 95 doğumluyum.  Kalabalık bir aile içinde yetiştim. 3 erkek kardeşiz; bir abim ve bir kardeşim var. Çocukluğum; yara bere içinde kalana kadar sokaklarda oyunlar oynamakla geçti. Çok hareketli bir çocukluk geçirdim. Biraz haylaz bir çocuktum da denebilir. Evimizin kapısına devamlı şikayet için gelirlerdi. Oyunculuğa olan merakım ilkokul yıllarında haftada bir kez düzenlenen tiyatro günleriyle başladı. Lise yıllarında ise bu merakım hala devam ediyordu ama üniversite hayallerim için biraz ertelemek zorunda kaldım. Üniversite yıllarında oyunculukla ilgilenmem için daha çok vaktim vardı ve kamera önüne olan ilgim daha da artmıştı. İlk olarak birkaç defilede ve klipde modellik yaparak başladım daha sonra oyunculuk eğitimi almaya başladım.

2- Canlandırdığınız karakteri özetleyecek beş anahtar kelime. 
Azim, Hırs, Gözükara, Acımasız, Gururlu

3- Canlandırdığınız karakterin tek bir özelliğine sahip olacaksınız; hangisini seçerdiniz?

Düşündüğümde Kerim’le örtüşen pek çok yanımız var birini söyleyecek olursam; Azim olabilir.
 
4- Oynadığınız diziyi / filmi veya tiyatro oyununu bir yemek, canlandırdığınız karakteri de malzemelerden biri olarak düşünecek olursanız; diziyi, filmi ya da tiyatro oyununu hangi yemeğe benzetirsiniz ve karakteriniz olmasa hangi malzeme eksik olurdu? 
Karnıyarık olabilir ve karakterim kesinlikle bu yemeğin tuzu.
 
5- İlk audition’ınızı hatırlıyor musunuz; nasıl geçmişti? 
Hiç aklımdan çıkmıyor ki; Auiditon’ı vereceğim adresi ararken kaybolmuştum, sonrasında yanlışlıkla pitbull köpeklerin olduğu bir bahçeye girdim. Ufak bir kovalamaca sonrası bir bahçeye atladım, atladığım bahçe audition’ı vereceğim adresmiş nefes nefese verdiğim bir audition olmuştu. Güzel bir hatıra olarak kaldı benim için.

6- Bugüne kadar sette yaptığınız en komik hata nedir? 
Şu an aklıma gelen tek bir şey var, pek komik diyemem. Moda fotoğrafçısı olan arkadaşımın bir dergi için yapmakta olduğu çekim sırasında harici diskini yere düşürmüştüm ve aktarılan görüntülerin hepsi silinmişti ve çekim yenilenmek zorunda kalmıştı.
 
7- Şu an / son olarak oynadığınız dizide, filmde veya tiyatro oyununda sizin ya da başka bir karakterin söylediği, en sevdiğiniz replik nedir? 
Kerim’in “Benim söylediğim; kötü insanlar,  iyi sevgili olurlar.” repliği.
 
8- Ergenliğinize döndük; sevdiğiniz bir ünlünün fotoğrafını tişörte bastıracaksınız. Bu kim olurdu? (Yerli / yabancı fark etmez.) 
T-shirt’üme fotoğrafını bastıracak kadar sempatizanı olduğum bir ünlü olmadı.
 
9- Karşınızda zaman makinesi var; hangi dönemde, hangi şehre ışınlanmak isterdiniz? 
Öyle çok uzaklara gitmek istemezdim. Çocukluğuma dönsem kafi. Tekrar kolum, bacağım yaralanana dek sokakların tozunu yutmak isterdim. Şu an sokaklarda oynayan çocukları bile göremiyoruz ne yazık ki.
 
10- Bugüne kadarki en büyük çılgınlığınız nedir? 
...

11- Hangi dizileri takip ediyorsunuz ve onları izlerken yanında yemesem olmaz dediğiniz abur cuburlar neler?
Peaky Blinders, The Punisher, House Of Cards, Game Of  Thrones, La Casa De Papel, Blindspot, Dark izlerken yemesem dediğim bir abur cubur yok.

12- Güne bir kitabın dünyasında başlayacaksınız; öğlen bir dizinin, akşamı da bir filmin dünyasında geçireceksiniz. Hangilerini seçerdiniz? 
Kitap: Sherlock Holmes
Dizi: Peaky Blinders
Film: The Wolf Of Wall Street
 
13- Oyunculuğun en çekilir ve çekilmez yanları neler? 
En çekilir yanı: Oyunculuk bitmek bilmeyen bir derya; sürekli olarak farklı biri oluyorsunuz bu çok güzel.
En çekilmez yanı; yeni ve doğru bir projeyi beklemek olabilir sanırım.

14- Kapitalizm, feminizm, sosyalizm, elitizm... Hadi, bunların yanına bir tane de siz yepyeni bir “-izm”li kavram ekleyin. 
Şu an birçok insanın problemi ön yargı, karşımızdaki insanı tanımadan sadece dış görünüşünden yola çıkarak bir çok varsayımda bulunuyoruz ne yazık ki. Ben genelde biriyle ilgili yorum yapmadan önce tanımaya özen gösteririm. O yüzden bir akım oluşturacak olursam ‘’önyargısizim’’ olurdu.
 
15- Bir sonraki oyuncuya sormam için senden bir soru rica etsem...
Hayatındaki kırılma noktasına gelene kadar yaşamış olduğun en zorlu sınavın hangisiydi?BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER