Anadolu çocukları vs Vurguncular
Çağrılarımıza kulak verilen ve bu haftadan itibaren tekrar Perşembe yayınlanmaya başlayacak dizi Kardeş Payı'nı yorumlamaya başlıyorum, okuyucular hazır mıyız?

30.bölümde dizi format değişikliğine gitti galiba, karakterler hikayelerini kendi anlatmaya başladı. Aradaki geçişler bu sayede eğlenceli hal almış, ben beğendim. Ayrıca (her bölüm yorumumda yazdığım gibi) teknikten pek anlamam ama bu bölüm görüntü yönetmenliğine epey çalışılmış. Mesela Hill Me'nin vinçle petrol bulmaya çalışması sırasında çekilen uzak planı ben çok beğendim. (Mesela yönetmen bunu okuyor ve yoo öyle bir şey yapmadım diye dalga geçiyor, ne güleriz...) 
Vinç güneşini kapatıyorsa çekelim Hilmicim? 

Emrah ve Metin ağırlıklı bir bölümdü, yorumlarımı düzenli takip ediyorsanız benim dizideki favorilerimin ikisi olduğunu zaten biliyorsunuzdur. Kızsızlıktan, gördükleri ilk kıza gözleme açacak, tavuk yumurtlatacak kadar cahiller. Kızları evlerine bırakmak için araba bulma ve buldukları arabanın gerçekten de tek kapılı çıkması sahneleri yine beni gülme krizine soktu. 


Kimse öpmezse ben öperim

Kızları tavlamak için verdikleri ev partisi bölümü götüren konuydu zaten. Kaslı Deniz'i oynayan Kadir Polatçı'nın egosunun bayağı okşandığı bir bölüm olmuş. Gerek sevgililerinin toplanması, gerekse üniversiteli kızların direkt ona göz koyması ve hatta mafyaların bile 'deniz' kenarında ağlamasıyla "sen ney-miş-sin be aabi?" şarkısını ona ithaf etmek istiyorum. 


Karizma diye yazılır, Emrah ve Metito diye okunur. 

Fark ettiniz mi bilmem ama Sezai'de bir iyileşme söz konusu. Hamiyet'e olan aşkı su yüzüne çıktı ve her seven gibi, abisi de olsa Recai'yi kıskandı ve karısından aldığı taktikle (dünyanın en tuhaf olayı bile olsa...) Özdemir Brothers'a ihbar etti. Haa seven kıskanır demişken, Ali Özdemir'in ne yapmaya çalıştığını anlayamadım. Halil'in kalemtıraş muhabbetinden ders çıkaracak sandık, sevdiğini sahiplenen insan şeklini alacak sandık, sonunda hem Emrah hem Yiğit'i Şükriye'den uzak tutamadı... Biraz da Ali kazansın be senaristler?

"Baş eğdim yine aşka ama bu son saygı duruşu"duruşu. 


Uzuuun bir aradan sonra kardeşleri mesleğini icra ederken görmek, aşk-meşk meselelerinden kafasını kaldırmış, vana sıkarken izlemek bana da sürpriz oldu. (Tesisatçılıkla ilgili hiçbir şey bilmediğimi çaktırdım mı?) Neyse biz yine bekleriz dünyaya barış ve mutluluk getirecek icadı, sorun yok... 

Bu arada bir Salih Abi vardı, ne oldu ona? Ben en son Ben Bilmem Eşim Bilir reklamında gördüm.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER