Söz: Bedel ödemeden olmaz
Yaklaşık üç aydır devam eden serüvenin ardından geldik dizinin sezon finaline nihayet.

Geçtiğimiz bölümde Bahar görevinden uzaklaştırılmıştı, Eylem'in ölmediği ortaya çıkmıştı ve Sebo'yu Yavuz ve Çolak'ın olduğu arabaya roketatar fırlatacak bir pozisyonda bırakıvermiştik. Oradan devam ettik ve Sebo roketatarı kullanarak arabayı patlatmayı denese bile Fethi'nin son saniye yetişmesiyle neyse ki kurtardılar. Ama burada bitmedi elbette.

Peşlerindeki kişilerden kurtulmak için yol ararken kendilerini Erbil'deki sınır kuvvetleriyle karşı karşıya buluverdiler. Sonrası tabii ki gürültü, tabii ki bir sürü çatışma. Çünkü işin içine Çolak'ın adamları da dahil oluverdi çok lazımmışlar gibi... Yapılan çatışmanın sonunda ise 'bir kez daha' Çolak'ı elinden kaçırdılar. Üstelik bu sefer yabancı üsse sığınmış olduğu için işler daha da zorlaştı. Yetmedi, üstekiler Çolak'ın planını devam ettirmesine 'yardım' etmeye bile başladılar.

Yavuz ve ekibin diğer elemanları ise kapıda Çolak'ı almak için kararlı bir şekilde beklemeye başladılar. Almadan gitsen dert, almaya kalksan zaten başka dert.Fethi-Eylem cephesinde ise Avcı'nın göze tatlı gelen ilk şokunu atlamasıyla birlikte bir kendilerini kurtarma operasyonu izledik. Eylem'i ajan haliyle görmenin iyi olduğunu düşünüyorum, çünkü böylece gazeteci olarak bilirken göze batan bazı noktalar kendiliğinden cevaplanmış oldu. Ayrıca ben hala o haldeyken bile Fethi ile didişmelerinden zevk aldım.

Kurtuluşları ise tahmin edeceğiniz gibi son saniyede Ateş, Mücahit ve Hafız'ın yetişmesiyle gerçekleşti. Beklediğimiz cevaplara gelirsek: Fransız İstihbaratı adına çalışıp gazeteci gibi görev alan biri. Görevi ne olduğunu bildiği Sebo'yu yakalamak. Her ne kadar ekip için sürpriz olsa da bize olmayacağı gibi Kıyamet Planı'ndan ve Çolak'ın oğlundan da haberdar. Bunun üzerine hep birlikte oğlanı aramaya koyuldular.

Eylem'in verdiği ipuçlarıyla oğlanın ve Sebo'nun olduğu depoyu bulan ekip, Sebo'yu ele geçirse bile İHA'ların ele geçirilmesine yetişemediler. Üs üzerinden İHA kullanmaya başladığında ise vizyonsuz herifin hedefi Erdem Yarbay'ın da bulunduğu askeri toplantı binası oldu. Kaşınmak gibi olmasın ama vizyonsuz demeden edemedim cidden. Bölümlerdir saçmalayıp duran, eylemlerini gerçekleştirmek için masumları bile gözden çıkarmakta kendisini haklı gören, intihar bombacısı falan kullanan adam saldırı için gitti nereyi kullanmaya kalktı yahu...

Erbil'deki üsse girmek için karşı tarafın askerlerini etkisiz hale getiren Yavuz ve ekip, ufak çaplı bir krize sebep olsalar bile nihayetinde teröre destek damarını kullanarak sorunsuz bir şekilde üssü terk ediverdiler. Görünürde çoğu şey bitmiş gibi görünse bile elbette bitmedi. Çünkü tam bu sırada ikinci reklam girildiğinde bile daha bölümün bitmesine bir saat zaman vardı...

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER