46 Yok Olan: Çekirge bir sıçrar, iki sıçrar, üç sıçrar, dört sıçrar…
Ou !?? E ne deseydim kıza, evine git ve kendi kendine mi eğlen deseydim?
Bu bölüm Murat’ı koşuştururken bulduk. Ceylan gibi sekerek oradan oraya koşmasının ve Ceyla gelince iyice tutuşmasının sebebi geçen gece kariyer yaptığı zat. Malum onu gömemedi gitti. Arabanın bagajı kan revan, yetiş Salim.  Salim nasıl vefalı bir sağ koldur öyle, bıraktı hastanede sevgiliyi koştu geldi. Bu noktada bir şüphe uyanıyor aklımda, nedir bu Murat’a düşkünlüğü? Füsun da üstüne bastırarak söylüyor, daha önce de aralarında bu meşguliyetin çok kavgaya sebep olduğunu…  Sanırsın kardeş ^^

Ceyla-Murat ilişkisi garip bir hal aldı. Ceyla kontrollü atışlar yaparken, Murat direk vuruşlar yapıyor. Maç 0-0 bitiyor. Olmaz ama demeyin, daha önümüzde koca bir sezon var. Ceyla saftirik derken, kunduz çıktı. Her dakika soluğu Murat’ta alıyor. Neredeyse pembe panterimiz Selin Komiseri geçiyordu ki, Selin bir gece buluşması ile Ceyla’ya deparı attı. Ayrıca danslar, içkiler, kikirdeşmeler… Son derece yakıştılar.  Ceyla da çatlasın.

Hihihi hohoho hahaha… Manyak mısınız siz?

Ceyda’nın Murat’a yaklaşmak için Ezo’dan bahsetme bahaneleri bir yanda dursun, koca bir bölüm Ezo’nun esamesi bile okunmadı. Taraftandan, “Uyanmazsan uyanma be Ezo, ne çektin be Salim, az da sen uyu…” sesleri duyuldu.

Ölü gömme, telefon uzaklaştırma, hedefi şaşırtma derken, bu bölüm son derece durağandı. Pek yeni bir olay da yoktu. Bu bölüm San-at camiasından Murat’ın müzik eşliğinde cıbıldak koşmaları vardı. İzlemeye doyamadık. Ancak eklemeden edemeyeceğim, yarım doz DMT’li Murat bize gelmiyor. Azcık haykırış bünyemize az geldi. Biraz Sude isteriz, biraz da DMT li Murat hatta Selin…

Doğan anneye açıldı sonunda. Sahne gayet dokunaklıydı. Doğan’ın oyunculuğunu çok beğeniyorum. Özellikle bu tip sahnelerde kendini gösteriyor. Ancak olay nereye bağlanacak diye soruyorum? Kendi öldürse daha iyiydi ama ateş edemediğine göre, önemli birileri silah arkadaşının ölümüne sebep oldu. Olaylar yine havada kaldı. Ek olarak ta Selin’e ne zaman açılacak? Bir kıskanmadır gidiyor.

Yıldız’ın eleman güzel bir şov yapınca, eski ajan Ferit Murat’a, bırakalım bu işi der. Peki Murat bu işin peşini bırakır mı? Hiç sanmam. Mektuplar yazar, videolar hazırlar ama Murat’a bu olayı anlatır ve onu yapmadan tüm yapacaklarına ikna eder.  Bu arada Murat’ın bu bölüm gülme-ağlama-kahkaha atma kombolarını atlamayayım. Ürktük-bayıldık-ödümüz patladı. Seni çok seviyoruz be Hocam.

Bölümün tümcesi ise,” Başka şeyler konuşalım. Saçma sapan şeyler, ölüm olur, annen olur?”

Bölümün sahnesi olarak Murat’ın bir robdöşambr, bir beyaz önlükle ceylan sıçramalarının olduğu sahneyi seçiyorum.

Bir de sanırım başlangıçtan beri ilk kez bu bölüm bitişi efsaneydi. Çok etkileyici ve akıllarda kalan bir son bekliyorduk. Bölüm 8, son sahne kalp ben.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER