46 Yok Olan: İntikamın soğuk tadı
Ayna ayna söyle bana var mı benden daha mükemmeli?
Hızlı ve öfkeli bir bölümdü. Elinde tabanca ve kan ile Murat’ı bulan Salim ve Ferit, onu alıp yola koyuldukları sırada, çoktan Murat amcanın da bu işin içinde olabileceği fikrine kapılmıştı. Organ mafyası ekibini nasıl da muhteşem bir şovla temizlediğini düşünüp gülümserken ki bu gülümseme 1, amcası onunla ilgili yeni planlar yaptı. Hastanede elleri bağlı bir şekilde amcası ile konuşurken, tam da ellerini çözeceğini sandığı sıradaki gülümsemesi de tarihe geçti ki bu da gülümseme.
Bu iki gülüşe dikkat edin. Böyle gerçek şizofren bakışları Erdal Beşikçioğlu haricinde başka hangi tiyatrocudan görebiliriz bilemiyorum.

Ayrıca silah elde pisliklerin temizliğini yaparken, adeta müzik eşliğinde dans ediyordu. Aklıma Saints filmi geldi. Hatırlarsanız onlarda “melek” gibi süzülerek etrafı tarayıp, kıvrak hareketlerle işlerini çok estetik bir şekilde bitirirdi. Başrolde, amacı yeryüzündeki pisliği temizlemek olan adalet bekçileri vardı. Öldürmeden dua eder, işlerine saygı duyarlardı. İntikam ne kadar saygı duyulası bir duygu bilmiyorum ama Murat’ı izlerken tadını aldığını görebiliyoruz. Erdal Beşikçioğlu’nun bu zor rolün üstesinden de son derece başarılı bir şekilde geldiğini yazmadan edemeyeceğim. Oyunculuğun hakkını veriyor. Bizi ekrana adeta kilitliyor.

Daha yeni başlıyoruz dedik siz şaka mı sandınız?

Murat babasının katillerine ulaşmaya ramak kala, hastaneye yatırılınca hevesi öfkeye dönüştü. Gerçi Salim’i ısırıp, amcaya esti gürledi ama öfkesini dindirmeye yetmedi tabiî ki. Olay adam koca göbekli Cem yaralı bir şekilde kaçınca hevesi kursağında kalan Murat, onu bulmak için yine amcasından yardım istedi. Amca’da bir arkadaşına Cem’i araştırmasını istedi. Bu kısımda amca Murat’a yardımcı görünüyor. Ama Murat’ın dediği gibi ölen kardeşinin katillerini şimdiye dek hiç araştırmamış olması çok tuhaf. Bu arada sizce Murat hastanedeyken, Cem’i kim hakladı? Yıldız. Sizce o olabilir mi? Yoksa yeni bir psikopat daha mı katılıyor aramıza?

İsteklerimiz duyulmuş olmalı, Şaman Sude bu bölüm yeniden görüldü. Ceyla ile Şaman epey yakın dost olmuşlar. Murat’ın ayin öncesi bilgi aldığı bara benzer, puslu ve virane bir başka barda Ceyla ile Sude dertleştiler. Sude her ne kadar Ceyla’nın anlattıklarını dinlemiyor ve dinlediği kısmı da ciddiye almıyor gibi boş sorular sorsa da aslında Murat hakkındaki her detayı Ceyla’dan öğreniyor. Aslında Murattaki değişimi o da merak ediyor. Ayrıca bu bölüm Ceyla’ya Murat hakkındaki düşünceleri sormakla Murat’a ilgisini de hafif çapta belli etti. Murat’ı takip ediyor. Mesela, ayin gecesi iksirinden Murat’ın çalmış ve devamlı olarak içtiğini de tahmin etmiş.  Ceyla ise olaylardan habersiz ve saftirik hallerde bir tatil günü geçirdi. Hâlbuki Ferit ona tatil yapmasını önerdikten sonra Ferit’i takip etseydi neler neler olurdu? Yine de boş durdu diyemem. Sude, onun için doğru adres oldu. Sude ile Ceyla beyin fırtınası yapacak, sağlam bir ekip olursa bizi güzel seyirler bekler.

Pembe Panterimiz Selin ve Doğan bu bölüm çok yoruldular. Doğan beklediğimizden beter çıktı. En yakın ve silah arkadaşı dediği adam ellerinde ölürken, hakkını Doğan’a helal etmemiş. Şaşırtıcı değil. Doğan gizemli işlerin içinde olduğundan bu tip ön olaylar bizi onun psikopatlığına hazırlıyor.  Yoksa tüm ekibe, arkadaşı için çatışmada öldü demezdi herhalde. Bu arada Selin’in Doğan için duyduğu şüphe kırıntıları da sanırım bu çatışmada kaybedilen silah arkadaşı hikâyesi ile son buldu. Cinayet büronun en pembesi olarak kendisi, Murat yerine önce Doğan ile ilgilense keşke. Parmak izlerini bile Doğan’a emanet etti. Tek muhbiri Nermin de güme gitti. Doğan çok tehlikeli görünüyor. Sevgili Murat zaten kendini bu dalda kanıtladı. Selin dersek, geçmişinde gizli görevde esip kavurmuş ortalığı. Yani üçü bir arada.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER