Pare pare buruktur hep sevinçlerim...
Tarkan diyor ki bir şarkısında, "Pare pare buruktur hep sevinçlerim". Tam da bu bölümdeki ruh halimizi yansıtıyor çünkü ne zaman ümitle hayata göz kırpsak,çiçekler açsak,kapımıza dayanıyor sonbahar.Bi güldük,bi ağladık yine duygudan duyguya zıpladık durduk.

Ne demek tavşan şapkadan çıkmadı? 

Güzel başladı aslında bölüm. Son sürpriz bükücü Feride hanımcığımızın zoraki teklifi ve öğretmen maaşıyla arsa fiyatına eş değer tekteş alan Toprak hocamızın çırpınışları çok eğlendirdi. Ama keşke Toprak hoca Güney`den bir kaç tüyo alsaydı malum kendisi romantik sürprizlerin lisanslı pilotu. Ne yapalım onlar da torunlarına uydururlar bir hikaye.

Ah Cemre, güzel Cemre. Hayat sana gülmeyi bırakmasaydı keşke. Ya da sen zamanın da bu kadar kötü olmasaydın da bu yaşadıklarım neden başıma geliyor diye bilseydin. Baban evli olduğu halde başka bir kadından çoçuk sahibi olur, annen Emine ablaya eziyet eder. Kardeşin paraya tamah saldığı için sana kazık atar, gerçi asıl kazığı kendine attı ama farketmesi uzun zaman alacak ve gerçekleri anladığında paradan daha kıymetli bir şeyi, ablasını kaybetmiş olacak. Sevgilin ölüp seni yalnız bırakır. Halan evi cehenneme çevirir. Kazıklardan kazık beğen şimdi. En azından gerçek ailenin kim olduğunu asla unutmuyorsun. Kızıp-kızıp sevmelere doyamıyorsun.

Yukarıdaki boom'u görmedin tamam mı? 

Güney her ne kadar sürprizlerin adamı olsa da o da potansiyel bir “öküz” olduğundan verdiği tüyolar Kader`in pek işine yaramadı. Olan yine kendine oldu. Yahu adam yok de, geç. Ne diye uzatıyorsun mevzuyu? Bir de oturup ballandıra ballandıra anlatıyor. Songül gelse sana eski sevgilisini anlatsa hoşuna mı gidecek? Oldu olacak eski sevgililerinizle görüş günü de düzenleyin. Sanırım erkekler nerede susup, nerede konuşmaları gerektiğini asla öğrenemeyecek. Songül ise “sırlar dünyası”nın Koşuyolu şubesi olarak hem sevgilisinin eski aşklarını teker teker tespit etti, hem de onu “vicdani” yükünden kurtarmak için derin bir çaba sarf etti. Bu yüzden kendisine teşekkürlerimizi iletmeyi kendimize borç biliriz. Tebrikler Songül, Güney'den tam bir kanatsız ve günahsız melek yarattın. Artık alnından öpüp, namusumsun diye bilirsin. Yakın zaman da çiçeğini, çikolatasını alıp Ekrem beyden isterse Güney`i pek şaşırmayacağız. Netice de Güney'in Songül ile adı çıktı, onu böyle yüzüstü bırakmak Songül'ün raconuna ters. Allah korusun şimdi Güney ortada kalır, Songül bu veballe nasıl yaşar? Genç bir adamın iffetine leke düşürmek hayat boyu altından kalkamayacağı bir yük olur.

 

Nazan hanım sanırım ciddi bir psikolojik sorun yaşıyor. Zira son 2 bölümdür kimseye kötülük yapmıyor. Hadi kötülük yapmıyor detoxa başladı ama sen kalkıp 40 bölüm sonra iyilik yaparsan bunu bizim narin bünyemiz kaldırmaz Nazan hanım. Hem kırkından sonra değişenler için pek hayırlı konuşulmuyor. Lütfen, rica edeceğiz bunu bize yapmayın. Dizideki iyi anne kontenjanı boşaldı diye oğlunun bile yüz çevirip, hiç bir sözüne inanmadığı Nazan hanımı oraya transfer etmemeniz önemle rica olunur.


Yazı devam ediyor..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER