Baba Candır: Özgürüz…
Kavuşmak özgürlükse eğer özgürüz artık ikimiz de. Neden bu kadar beklemiştik? Bizi bu zamana kadar tutsak tutan neydi ki? Yitirmeden anlamıyor muydu insan? Dilimizin ucunu ısıran, ısırdıkça acıtan, acıttıkça susturan kelimeler;  diğer yarını yitirince mi kuş olup uçuyordu ancak, öyle mi azat ediyordu bizi?

Cesaret lâzım aşığa. Dünyada korkmadığın tek yer onun yanı olsa da… Ona rağmen açmalısın kanatlarını, uçmalısın özgürlüğe. Zaten senin aşkını büyük yapan da bu değil mi? Kavuşur musun peki? Belki evet, belki hayır…Ulaşamazsın belki kavuşamazsın ama ardında büyük bir aşk bırakırsın… Aşık edersin, ilham olursun hiç olmadı özgürlüğün kalbindeki yara olursun.

Bağlanma korkum var benim..

Haluk korkmadı. İncineceğini biliyordu demek az kalır o kadar çok incinmişti ki… Zaten yaralıydı kanatları, uçabilir miydi uçamaz mıydı bilmiyordu. Ona rağmen korkmadan açtı, arkasına bakmadan. Korkuyordu, aşağı bakarsa düşeceğini biliyordu. Ne derler: yol, uzun ve çok dikenli.. Kimler, neler çıktı bu yolculuğun karşısına. Sevgiliyi unutup onlara baktı, aşağı baktı, düşeceğini sandı ama düşmedi sendeledi. (Düşmedi diyorum karşısında sevdiği olduktan sonra düşer mi insan? İnsanın içindeki küçük bir umut onu ayakta tutan,  içinde aşık bir kadın olan adam hiç düşer mi...) Onun her sendeleyişinde kahrolduk, o da kahroldu kavuşamama korkusuyla. Öyle devam etti yolculuğuna korka korka…

Peki ya o görkemli ağaçların kuvvetli kollarında ekmek elden su gölden yaşayan narin bir yapraksak, uçup da konmasını beklediklerimiz varsa? Görünürde hiçbir yaramız yoksa sadece bekliyor olsak, öylece duruyor olsak… Ama bilmiyor muydu kimse sararmaktan korktuğumuzu,  daha önce defalarca sarardığımızı, bazen bizi taşıyan dalın kırıldığını, kırılıp da bir o yana bir bu yana savrulduğumuzu? Her şey bu kadar kötü değildi tabii bazen yeniden can bulurduk, yeşerirdik mevsimlerden bahar olurdu, yeşilin en en en güzel tonu olurduk birden. Peki ya bir daha sararmayacaksın dediklerinde ne yapmalıydı? Korkmamalı mıydı, yoksa sadece zamanın en güzeline kendimizi bırakmalı mıydı?


Yazı devam ediyor..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER