Television Critics Association'da 7. gün özeti

Television Critics Association'da 7. gün özeti
Television Critics Association ya da Türkçe adıyla Televizyon Eleştirmenleri Derneği'nin yaz dönemi basın turu yedinci gününe ulaştı. Anca yarılayabildiğimiz etkinlik programında dün sıra Amazon'daydı. İnternet üzerinden yayın yapan ve son zamanlarda yeni projeleriyle adından sıkça söz ettiren Amazon dolu dolu bir panele imza attı. Hem yeni projelerini duyurdu hem de sevilen dizilerinin ne zaman ekrana döneceğini açıkladı.

The Man In The High Castle ile alternatif tarih

Naziler savaşı kazansa, dünya nasıl bir yer olurdu? Amazon'un yeni dizisi The Man In The High Castle tam olarak bu konuyu ele alıyor. Uzun zaman boyunca kendisine yuva arayan bu ilgi çekici proje, aradığı ortamı Amazon'da bulmayı başardı. 

Philip K. Dick'in alternatif tarih romanından uyarlanan proje, Nazi Almanya'sı ve Japonya'nın İkinci Dünya Savaşı'nı kazandığı bir dünyada geçiyor. Bu başarıdan 20 yıl sonra, Dünya bu iki ülke arasında paylaşılmış durumdadır. Yahudiler de farklı isimlerle, gizlenerek hayatlarını sürdürmeye çabalamaktadır. 1962 yılında başlayacak olan hikayede popüler kültürsüz bir dünya yer alıyor. Elvissiz, The Beatlessiz, Times Meydanı'nda Nazi bayraklarının yer aldığı bambaşka bir dünya göreceğiz.

Ocak ayında ilk bölümü yayımlanan dizi, Amazon'un en fazla izlenen orijinal yapımı olmuştu. The Man In The High Castle'ın yeni bölümleri 20 Kasım'da yayımlanacak.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER