Kiraz Mevsimi Sezon Değerlendirmesi

Kiraz Mevsimi Sezon Değerlendirmesi

1.sezonunu 27 Haziran’da yayınlanan 51.bölümü ile tamamlayan Kiraz Mevsimi, 4 Temmuz itibariyle ekranda tam bir yılını doldurdu.  Ekip şu anda tatilde, ve dizinin fanları sosyal medyada neredeyse davulla zurnayla kutladı 1.yılı. Her diziye nasip olmuyor, olamadı. Geçtiğimiz sezonda epeyce dizi birkaç bölüm yayınlanmasının ardından reytinglere kurban verildi ve ekrandan kalktı. Ancak Kiraz Mevsimi yaz aylarında, üstelik Cuma akşamı başladığı serüveninde tatildi, cumaydı demeden kısa zamanda kendini fark ettirerek ciddi reyting rekorlarına imza attı. Eğer hala bilmeyen varsa, Ranini.tv her dizi için reyting ölçümlerini grafiklendiriyor ve dizi sayfasında yayınlıyor. Kiraz Mevsimi’nin reyting grafiğini de aşağıda görebilirsiniz. Romantik Komedi bir dizi için, yaz aylarında başlayıp neredeyse aralıksız tam 51 bölüm ekran savaşında tutunmak benim gözümde başarıdır. Dizi sürelerinin 2 saat olduğu güzide sistemimizde, hem akışı hızlı tutmak, hem güldürmek, hem de önce başroller için, sonra da dizinin genelinde romantizm havasını her hafta yaşatmak son derece zor olmalı. Zaman zaman tökezleyip irtifa kaybetse de, son haftalarda toparlayıp yeniden listede yükselmeye de başladı Kiraz Mevsimi. Şüphesiz en büyük darbeyi de 22 Şubat’ta başlayan Survivor All Star ‘dan aldığını rahatlıkla söyleyebiliriz


Ünlü bir modacı olma hayalleri ile yaşayan neşe dolu, yetenekli, deli dolu ve güzel Öykü; birbirini takip eden tesadüfler sonucu yakışıklı playboy Ayaz ile tanışır. Ayaz ise daldan dala konarak gününü gün etmenin peşindeyken bir anda kendini Öykü’nün doğallığına kapılmış bulur. Arkadaşlarına oynadıkları oyunun etkisiyle gün geçtikçe yakınlaşan çiftten önce Ayaz kendini tamamen kaptırır, ardından Ayaz’a güven duymaya başladıkça Öykü de kendini bu ilişkinin içinde buluverir. 

Bu naif hikâyeyle yola koyulan Kiraz Mevsimi, başrollerin de uyumu ile kısa zamanda ilgi çekti. Geçen 51 hafta boyunca Kiraz Mevsimi hikayesi de gelişti, değişti ve kendine farklı farklı yollar çizdi. Şimdi bu 51 haftalık serüvene birlikte bir defa daha bakalım istiyorum. Hatırlarsanız geçtiğimiz haftalarda her gün bir anket yaparak sizlerden de sezon hakkında fikrinizi aldık. Şimdi hep birlikte sezonu iyisiyle, kötüsüyle yani tüm detayları ile değerlendirmeye ne dersiniz? Hazırsanız başlıyoruz: 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER