Yargı: Erkek izleyici gözüyle bu sezon Ilgaz

Yargı: Erkek izleyici gözüyle bu sezon Ilgaz
Yargı'nın erkek bir izleyicisi olarak bu yazımı nereden nasıl paylaşırım diye düşündüm. Birkaç yere yazdım. Sonunda bir arkadaşım aracılığı ile RaniniTv'ye ulaştım. Benimki yazıdan çok serzeniş. Sevdiğimden ama sevmediğim şey için vakit harcamazdım.
 
Çok dizi izlemem ama Yargı'yı izlerim. Biz erkekler de düzgün senaryo, karakterler olunca dizi izleriz
 
Fakat bir fakat var. Başından beri izlediğim Yargı'nın Ilgaz'ını bu sezon başından beri eskisi gibi göremiyorum. Neden mi? Anlatıyorum. 
 
Ilgaz'ı adam gibi adam diye sevdik. Benim için en önemli özelliği buydu. Adam gibi adamdı hep. Hem de en hasından adamdı. Ceylin'i sonsuz seviyor dedik. Sevdasına yamuk yapmıyordu. O da bu sezon bozdu. Bozdu gibi duruyor en azından. Hadi has adamlık kredisi olduğu için hala belki işin içinde iş vardır diyelim. Seyrettiğimi nereye koyayım o zaman Ilgaz abim? Ceylin gibi kadının gözüne baka baka başka kadınla iş tutmuş yola çıkmış gördük Ilgaz'ı sezon başında. Ilgaz abimiz yapmaz dedik, vardır bunda bir iş dedik. Ama kaldık öyle dediğimizle. 
 
Çok masumane kadın izleyici yorumları okudum. Bakın size erkek olarak anlatıyım. 
 
Bir erkek onunla açık açık flört eden bir kadınla buluşuyorsa o kadınla muhakkak bir işi vardır. Arkadaşlık gibi saf laflar etmeyin hanımlar. Siz gözü arkadaş gözü olmayan bir erkekle belki arkadaş oluruz diye buluşuyor musunuz? Karşınızdaki sizi istediğini saklamıyorsa siz de anlarsınız. Bu durumda o görüşmeler bildiğiniz randevu oluyor işte. 
 
Öyle kadın dokundu o hoşlanmadı anlamam ben. Hoşlanmıyorsan karşındaki kadına "elin kolun yerinde dursun" mesajını adabıyla nazikçe vereceksin. Onu yapmıyorsan buna evet diyorsun. Ilgaz kadına izin veriyordu. Bu ne demek hanımlar size erkek olarak yazayım. Bu şu yeni tabirle rebound ilişki mi diyorlar neyse onu arayan erkek davranışı. Yani çok hevesli değilim ama sen şansını denemeye devam et demek. Erkeğin 'ben daha nazlanacağım ama sen devam et' mesajı. Ilgaz da Nil denen avukata aynen bu mesajı verdi.
 
Kadınlara şaşırıyorum. En çok sizin demeniz lazım. Sadece kadınlara gelince mi bu umut verdi ışık yaktı konuşulsun? Ilgaz da başka kadına ışığı yakmış. Kadın her yere sevgilim demiş. Bunu inkâr etmeyen adamın bu kadınla bir işi var demektir. Erkeğiz biz, yani bunları hesaplamadan hareket yapmayız. Amma velakin şuna şaşırdım. Ceylin'e nasıl 'ben başka kadınla ilişkiye başladım sen de başka erkekle istediğini yap' mesajı verdi ona şaştım. Bu işler çift taraflı keskin bıçak. Ben başkasına gel demişsem, sen de diyebilirsin demek. Erkekler bunu da düşünür. Ilgaz abim bu mesajı Ceylin'e vermeye nasıl cesaret etti aklım havsalam almıyor.
 
Sonra öğrendik. Ceylin evlat acısıyla yanıyormuş. Kimse ona inanmamış. Koca dediği de ona inanmamış. Fırtınam, topuklu adliye ceylanım insanları gönderiyorlar dedi, bu savcı tıfıl dedi, çocuk yaşıyor dedi kimse duymadı. 
 
Çocuğu için acılarda kavrulan Ceylin, üstüne Ilgaz'ı başka kadınla seyretti. Adamlık neresinde bunun? Sevdaya sığmaz abi. Boşanmışlar laf salatasını da kabul etmem. Sevdanın nikahı yoktur. Araya başkası girdiğinde bozulur bazı şeyler. Ilgaz bunu yaptı.
 
Ilgaz, Nil derdinde kadına göğsünü destek duvarı yapmış, kadın gelmiş başını yaslamış. Kadını teselli ediyor. Ceylin izliyor. Nil'in tesellisi sana mı kaldı Ilgaz abim? Başka kadınla görüşüp yardım bahanesiyle işvesine cilvesine izin veren adamın derdi bellidir. Yoksa hiç uğraşmayız biz. Kadının niyeti belli. Sen niye buluşuyorsun? Kadınla ne işin var abim? 
 
Sevdiğim kadın evladımız için dünyaya küsmüşken ona bunu yapamam ben arkadaş. Yarasına yara katamam. İstersek boşanmış olalım. Normal ayrılmamışsın. Bir acı yel gelmiş ayırmış. Hala seviyorsun. Hala seviyorsan, bunu ona yapamazsın. 'Benim yârimin yüreği çocuğumuzun acısıyla küle dönmüş. Bir ateş de ben yakmayayım' demedi Ilgaz. Ceylin'in gönlünü kırıp dökmeye değer miydi bir Nil?
 
Hala sana yakıştırmıyorum. Sen harbi bir abimizdin. Yapmamıştır, mayasında bu yok diyorum. Ilgaz abimiz zeki adam. Nil türünden bir kadının niyetinin de karakterinin de röntgenini ve MR'ını hemen çekip görmüştür diyorum. Bekle Ilgaz abini harcama diyorum. Ama sende de tık açıklama yok be Ilgaz.
 
Böyle şeyler yapan karakter izleyecek olsam, sevdaya uymayan işler yapan diğer adamların olduğu dizileri izlerdim. Onları izlemiyorum. Yargı'yı izliyorum. Sevdasına yamuk yapmaz diye bilirdik Ilgaz abimizi. Ama bu olaydan beri adamlık puanlarını düşürdüm haberi olsun. Altından başka iş çıkarsa geri veririz puanlarını fazlasıyla. Ama şimdilik bu böyle.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER