Paolo Coelho'nun Simyacı romanı film oluyor

Paolo Coelho'nun Simyacı romanı film oluyor
Paolo Coelho'nun Simyacı (The Alchemist) romanı film oluyor.

Romanın haklarını alan Legendary Entertainment, Palmstar ve Sony’ye bağlı TriStar Pictures ortaklığıyla ekran uyarlamasının yapımını üstlenecek. Enola Holmes, His Dark Materials, National Treasure, Harry Potter and the Cursed Child gibi yapımlarla bilinen, BAFTA ve Tony ödüllü Jack Thorne senaryoyu kaleme alacak.

1988'de Portekizce olarak yayımlanan Simyacı'nın daha önce de birkaç kez ekrana uyarlanacağı haberi gelmişti ancak projeler gerçeğe dönüşmedi.

Simyacı Kitap Açıklaması:

Simyacı, Santiago adındaki Endülüslü bir çobanın İspanya’dan başlayıp Mısır’da sona eren yolculuğunu konu ediniyor. Gördüğü bir rüya üzerine sahip olduğu her şeyi ardında bırakan Santiago’nun bu serüveni, onu düşlerine kavuşturduğu kadar hayatın hakikatine de ulaştırıyor.

Gezgin olma isteğiyle çobanlık yapmaya başlayan Santiago, uzun bir müddet yalnızca koyunlarının onu götürdüğü yöne gidiyor. Böylelikle farklı yerler keşfeden Santiago, bir gün koyunlarıyla birlikte sığındığı eski bir kilisenin bahçesinde uyurken rüya görüyor. Mısır’a gittiğini ve orada bir hazine bulduğunu gördüğü bu rüyaya başta aldırış etmese de sonrasında yaşadığı ilginç olaylar, Santiago’yu bu gizemli yolculuğa ikna ediyor.

Afrika’ya adım atar atmaz seyahati için biriktirdiği tüm parayı kaybeden Santiago, çalışmak durumunda kalıyor. Bir yandan para kazanmak için çabalarken diğer yandan kendisini zorlu yolculuk şartlarına hazırlayan tecrübeler ediniyor. Tekrar yola koyulan ve çölleri aşan Santiago, bu çetin seyahatte hem savaşı hem de aşkı deneyimliyor. Yolun sonuna vardığında ise aradığı hazineye beklenmedik bir şekilde ulaşıyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER