Kuru Otlar Üstüne, Nuri Bilge Ceylan filmografisinin en iyi açılış yapan filmi oldu

Kuru Otlar Üstüne, Nuri Bilge Ceylan filmografisinin en iyi açılış yapan filmi oldu
Kuru Otlar Üstüne ilk hafta sonunda 70 bin 157 seyirci tarafından izlenerek Nuri Bilge Ceylan filmografisinin en iyi açılış yapan filmi oldu
Geçtiğimiz cuma günü izleyiciyle buluşan Kuru Otlar Üstüne, dikkat çekici bir açılışla vizyona merhaba dedi.

Box Office Türkiye'nin verilerine göre film, ilk hafta sonunda 70 bin 157 seyirci tarafından izlenerek Nuri Bilge Ceylan filmografisinin en iyi açılış yapan filmi oldu.Türkiye'yi bu yılki Oscar ödüllerinde temsil eden film, prömiyerini geçtiğimiz ay düzenlenen Adana Altın Koza Film Festivali'nde gerçekleşti. Sideshow ve Janus Film'in ABD haklarını aldığı film, dünya prömiyerini ise 76. Cannes Film Festivali'nde gerçekleştirdi ve Merve Dizdar, festivalden En İyi Kadın Oyuncu ödülüyle döndü.

Kuru Otlar Üstüne, İstanbul’a atanmayı beklerken Anadolu’nun kuytusunda yer alan bir köye atanmış ve hizmetinin dördüncü yılını bitiren öğretmen Samet’in hikayesini konu alıyor. Samet ve meslektaşı Kenan, iki kız tarafından tacizle suçlanınca Samet kendisini durumdan kurtarmaya çalışıyor. Filmin senaryosunu usta yönetmenle birlikte Ebru Ceylan ve Akın Aksu kaleme aldı. Kadrosunda Musab Ekici, Deniz Celiloğlu, Ece Bağcı gibi isimler de yer alıyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER