Bir Zamanlar Gelecek: 2121, 23. Sci-Fi London Film Festivali'nde En İyi Film seçildi

Bir Zamanlar Gelecek: 2121, 23. Sci-Fi London Film Festivali'nde En İyi Film seçildi
Serpil Altın’ın ilk uzun metrajlı filmi Bir Zamanlar Gelecek: 2121 dünya film festivallerindeki yolculuğuna başarıyla devam ediyor.

Londra’da gerçekleşen 23. Sci-Fi London Film Festivali'nin resmi seçkisinde yarışan ve 2 Haziran'da gösterimi yapılan Bir Zamanlar Gelecek: 2121, En İyi Film seçildi.

Dünya prömiyerini 29. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde gerçekleştiren Bir Zamanlar Gelecek: 2121'in senaryosunu Korhan Uğur kaleme aldı. Kadrosunda Selen Öztürk, Çağdaş Onur Öztürk, Ayşenil Şamlıoğlu ve Sukeyna Kılıç yer alıyor. Film, 34. Münih Türk Film Günleri’nin açılış filmi olarak izleyicinin karşısına çıktı. Ayrıca 19. Phoenix Uluslararası Horror & Sci-Fi Film Festivali’nde de En İyi Bilimkurgu Filmi ödülü aldı.

21. yüzyılın sonlarında iklim krizi ve kıtlık sebebiyle yeryüzü yaşanılmaz hale gelir. Hayatta kalabilen az sayıda insan koloni halinde yerin altına kurdukları bloklarda yaşar. Koloni sistemini kontrol eden Genç Yönetim’in aldığı Kıtlık Kanunları nedeniyle yeni hayat karşılığında yaşlı neslin yok edilmesi zorunludur. Yer altındaki evlerinde bir kadın, bir adam, bir çocuk ve bir büyükanne olarak yaşayan bir ailenin hayatı yeni doğacak bebek yüzünden değişir.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER