Jurassic World Dominion'un gişe hasılatı 1 milyar doları geçti

Jurassic World Dominion'un gişe hasılatı 1 milyar doları geçti
Jurassic World serisinin son filmi Dominion'un gişe hasılatı da 1 milyar doları geçti.

Yaklaşık 4 aydır vizyonda olan filmin ABD'deki gişe hasılatı 376 milyon $ iken uluslararası hasılatı ise 624 milyon $ civarında. Türkiye'de 10 Haziran'da vizyona giren ve 14 hafta vizyonda kalan film, 483.842 kişi tarafından izlendi ve 18.821.005 TL hasılat elde etti.

“Jurassic World Dominion", pandemi başladığından beri milyar dolar sınırını geçen 3. film oldu. Ancak diğer iki film, “Spider-Man: No Way Home” ve “Top Gun: Maverick” Çin'de vizyona girmeden bu sınırı geçti. Dominion, Çin'de 158 milyon $ hasılat elde etti.

Öte yandan film, orijinal yayınında milyar dolar sınırına en yavaş ulaşan filmlerden de birisi. “Finding Dory,” “Zootopia” ve “Frozen" filmleri de vizyona girdikten sonra geçen 3 ayın ardından sınırı geçmişlerdi. 3. film, serinin diğer iki filminin de gerisinde. 2015'te vizyona giren “Jurassic World” 1.6 milyar $, 2018'deki devam filmi “Fallen Kingdom” ise 1.3 milyar $ hasılat elde etti.

Colin Trevorrow imzalı filmde Chris Pratt ve Bryce Dallas Howard'ın yanı sıra Jurassic Park'tan Sam Neill, Jeff Goldblum ve Laura Dern de rol alıyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER