Üç Kız Kardeş: Zihin bulanır ama kalp bulanmaz

Üç Kız Kardeş: Zihin bulanır ama kalp bulanmaz
''Zihin bulanır ama kalp bulanmaz ki.'' Öyle dedi Sadık müdür. Zihni bulanmış Nesrin annenin. Hatırlamıyormuş da. Olsun o bizi unutmaz ki. Hatırlar değil mi? Türkan abla, Dönüş kardeş hep öyle diyor. Kafası karışmış azıcık sadece. Dinlensin geçecekmiş. Zaten annelere bir şey olmaz ki. Yorulmuş o yorulmuş. Yine bize sarılacak Nesrin anne. Konuşacak eskisi gibi. İyileşecek o biliyorum ben.
 
Bazen gerçekten ayık kafayla çekilemeyecek hale gelen bu dünya yıktı geçti Nesrin’i. Üç Kız Kardeş yeni sezonuna çok büyük bir ters köşeyle başladı. Biz sezon finalinde Nesrin’in öldüğünü düşünürken onun yaşadığını öğrendik. Fizik olarak bu dünyadan göçmediyse de ruh olarak başka alemlere daldı. Yaşadıklarını kaldıramayan Nesrin susmayı ve unutmayı tercih etti. Belki de hiç yaşamamış olmayı istedi. Tüm korktukları aynı anda başına gelince insan ne yapabilir ki? Biz farklı bir tepki verebilir miydik? Yüreğimiz dayanır mıydı?
 
Zihni bulanan sadece Nesrin değildi. Ruh olarak o evden kaybolan Nesrin’le beraber kızlar da kendini kaybetti. Özellikle Derya tam bir çıkmazda tam anlamıyla zihin bulanıklığı yaşadı. Kendini üvey evlat gibi hisseden, aykırı davranmaya çalışan Derya adeta her kelimesiyle birinin canını yakmaya yer arıyordu. Zaten asla söz dinlemeyen ve asi olan Derya annesinden sonra üniversite kazanınca iyice ele avuca sığmaz oldu. Onu ne Dönüş ne de Türkan durdurabildi. Onu tek sakinleştiren Hakan’dı. Hakan olmasa onu tutacak kimse olmayacaktı. İzmir’de yurtta kalmak istemeyen Derya Fatih’ten ev için para istedi. Derya’yı kızı bilen Fatih onu yanlış yönlendirdi. Kimseye nasıl davranacağını bilemeyen Derya’nın bu istediği para Sadık’ı çok kızdıracaktır. Ruh hali olarak bocalaması anlaşılabilir fakat bunun abartılması karakteri izleyici gözünde itici olabilir.
 
Somer ve Türkan tehlikeden kaçmak ve Rüçhan Hanım’ı mutlu etmek için Korman ailesinin evine taşındılar. Bu onların daha emniyette olmasını sağladı. Mustafa’nın tüm haklarını almak için döndüğü düşünülürse Korman evi daha çok karışacak. Bunca senedir yapmadığı babalığı Özer Bey nasıl yapacak? Rüçhan buna nasıl tepki verecek? Mustafa’nın annesi ne zaman gelecek? Hepsi çok önemli. Yeni katılan karakterler diziye elbet şekil verecektir ve bir değişiklik katacaktır. Mustafa ve annesi Korman ailesini epey zorlayacak gibi görünüyor.
 
Rüçhan Hanım’ın Nesrin’i sık sık ziyarete gittiğini görüyoruz. Nesrin’in bebek için çanta hazırlaması ve hazırlık yapması herkesin dikkatini çekti özellikle Rüçhan Hanım’ın. Rüçhan Hanım Nesrin’in Kiraz’ı ve Mine’yi bildiğini ve bir oyun oynadığını düşünüyor. Özer Bey bu konuda Rüçhan Hanım’ın içini rahatlatmaya çalışsa da Rüçhan Hanım pek ikna olmuş durmuyor. Nesrin’in sessizce dışarı çıkması ve kaybolması herkesi telaşlandırdı. Dönüş’ün onu bulmasıyla rahatlasalar da endişe verici bir durum. Aile Rüçhan Hanım’ın doktor yardımını bile kabul etmemiş. Bakalım işler iyice sarpa sararsa Rüçhan Korman’dan yardım isteyecekler mi?
 
TürMer cephesindeyse işler daha karışık. Ferit’in adamları Türkan’ı sıkıştırınca Türkan endişelenmeye başladı. Onu kocasının üvey kardeşi Mustafa kurtardı ama geçici olarak. Eşine her zaman destek olmaya hazır olan Türkan Somer’e başını belaya sokmaması için bir şey söylemek istemedi. Bu sırada Nihat’la kavga eden Somer Ferit’le tartıştı sanıldı. Doğum yapan Mine haliyle bebeğinin babasını yanında istedi. Türkan’a sezdirmeden işini halletmeye çalışan Somer Mine’nin yanında oldu. Kiraz doğdu faka bir problem vardı. Mine ve Nihat resmi olarak evli oldukları için Somer, Kiraz’ı nüfusuna alıp kimlik çıkaramadı. Bunun sonucunda Mine’ye çok kızdı. Nihat Kiraz’ı ve Mine’yi alıp gitmek üzereyken Somer erken davrandı ve Nihat’la kavga edip kızını ve kızının annesini kaçırdı. Mine bir şekilde bir oyun oynayıp güvende olmadığı hissini vererek Rüçhan Korman’ın evine geldi.
 
Bölümün en derin çığlığı Derya’dan geldi. Öz mü üvey mi olduğunu bilemeyen Derya annesi bildiği Nesrin’den bir cevap almak istedi fakat alamadı. Üniversiteye kayıt yaptırdığını söyleyen Derya’ya Nesrin hiç tepki vermedi. Bunun üzerinde Derya’nın sitemi tüm izleyicilerin yüreğini sızlattı. Kızların birer birer annelerine ne kadar ihtiyaçlarının olduğunu gördük. Hepsinin ayrı bir özlemi ve serzenişi var. Ne olursa olsun kalp bulanmaz. Kalp unutmaz. Kalp affeder. Kalp iyileşir.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER