Kırmızı Oda'dan geriye kalanlar: 60 bölüm 60 sahne (1. sezon)

Kırmızı Oda'dan geriye kalanlar: 60 bölüm 60 sahne (1. sezon)
Televizyonla bir şekilde ilgilenenler herhangi bir projenin ekranlarda uzun süre kalabilmesi için reytinglerinin iyi olması gerektiğini bilir fakat bazı işler vardır ki başarıları reytingle ölçülmez. Nitekim, zamanında yeri göğü yıkan ama geleceğe iz bırakamayan sayısız iş olduğu gibi kısa süren ama halen hafızalardaki yerini koruyan pek çok yapımın olması da bunun sonucu değil midir? İşte Kırmızı Oda özel bir azınlığın parçası oldu. Hem reyting bakımından yüzü güldü hem de bir şekilde ekranlara izini bıraktı. Çok izlendi, çok sevildi, yeri geldiğinde çok eleştirildi, çok tartışıldı ama önünde sonunda her diziye kolay nasip olmayacak şeyler başardı. 

Dizi ekibinin yaptığı veda paylaşımlarını gördükten sonra yazmaya başladım bu satırları. Üzüntüyle ama ortada kutlanacak bir başarısının olmasına çok sevinerek. Ağırlıklı olan tek mekanda, doktor-hasta arasındaki ikili diyaloglardan oluşan bir dizinin tutmayacağını düşünenlere meydan okuyup reytinglere damgasını vurmasından, psikolojik destek almayı delilik sayan anlayışı kırmaya başlayarak bir şeylerin değişebileceğini göstermesinden, hayatın hor gördüğü insanlara sadece dizide değil gerçekte de ses olarak hepimize ayna tutmasından ala başarı mı olur zaten? "Reytingler düştü de bitti" diyenler elbet olacak ama en azından bıraktığı hoş sada her daim baki kalacak.

Daha önce bende iz bırakan muhtelif diziler için yaptığım derlemenin bir yenisini Kırmızı Oda için de yapıp bu dünyada sizleri de özel bir gezintiye çıkarmak istiyorum ama önce bu yazıyı yazmama vesile olanlara teşekkür etmem lazım. Gerçek hikayeleriyle diziye ilham veren Gülseren Budayıcıoğlu'na, böylesine farklı ve riskli bir iş için elini taşın altına koyan Acun Ilıcalı, Onur Güvenatam, Cem Karcı ve Banu Kiremitçi Bozkurt'a, bu dünyayı hepimiz için inandırıcı hale getiren başta Binnur Kaya olmak üzere Gülçin Kültür Şahin, Baran Can Eraslan, Tülin Özen, Burak Sevinç, Meriç Aral, Sezin Bozacı'dan oluşan ana oyuncu kadrosuna sonsuz teşekkürler.

Ve tabii ki Kırmızı Oda'nın danışanları olarak bizlere muhteşem performanslar armağan eden tüm konuk oyuncular da bu teşekkürlerden nasibini alacak. Evrim Alasya, Melisa Sözen, Salih Bademci, Hande Doğandemir, Canberk Gültekin, Emre Kınay, Emir Özyakışır, Deniz Hamzaoğlu, Celil Nalçakan, Sema Keçik, Naz Sayıner, Nilsu Yılmaz, Sezin Akbaşoğulları, Burcu Biricik, Aslıhan Gürbüz, Sevinç Erbulak, Elif Ceren Balıkçı, Erkan Petekkaya, Pınar Deniz, Gökhan Yıkılkan, Yiğit Özşener, Esra Ronabar, Uğur Yücel, Itır Esen, Melisa Aslı Pamuk, Nihal Yalçın, Ayça Bingöl, İlayda Alişan, Başak Daşman, Rozet Hubeş, Ayta Sözeri, Meltem Cumbul, Gökhan Özoğuz, Derya Alabora... Ey Kırmızı Oda, meğer ne çok konuk sığdırmışsın içine. :)

Şimdi görelim bakalım bu odada bugüne kadar nelere şahitlik ettiğimize... Paylaşması benden, izlemesi sizden...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER