David Fincher'in yeni filmi MANK'tan ilk tanıtım fragmanı yayınlandı!

David Fincher'in yeni filmi MANK'tan ilk tanıtım fragmanı yayınlandı!
-- ÖZEL HABER--

Sinemanın kaderini değiştiren ikonik filmlerden biri olan 1941 yapımı Citizen Kane'in senaristlerinden Herman J. Mankiewicz’in hayatının film olacağı ve David Fincher tarafından çekileceği haberini yaklaşık bir yıl önce duyurmuştuk

Mank, esasen David Fincher’in 2003 yılında vefat eden babası Howard Fincher’in kaleme aldığı bir senaryoya dayanıyor. Rivayete göre David Fincher, 1997’de The Game filmini çektikten sonra bu filmi yönetmek istemiş ancak projeyi hayata geçirmek konusunda bazı teknik sorunlarla karşılaşmıştı. Filmde 1930'ların Hollywood'u, Orson Welles için Citizen Kane'in senaryosunu yazan alkolik ve sert bir sosyal eleştirmen olan senarist Herman J. Mankiewicz'in gözünden yeniden ele alınıyor. Film, Kasım ayında seçili sinemalarda vizyona girdikten sonra, 4 Aralık’ta Netflix’te gösterime girecek.

Senaryosu Jack Fincher tarafından yazılan filmde Gary Oldman dışında Amanda Seyfried, Lily Collins, Arliss Howard, Tom Pelphrey, Sam Troughton, Ferdinand Kingsley, Tuppence Middleton, Joseph Cross, Jamie McShane, Toby Leonard Moore, Monika Gossmann, Tom Burke ve Charles Dance rol alıyor.

Seven, Figth Club, Gone Girl gibi fenomen olmuş pek çok filmin yönetmeni olan Fincher son olarak Netflix dizisi Mindhunter'in bazı bölümlerini çekti; House of Cards ve kısa animasyon film olan Love, Death & Robots‘un da yapımcısı olarak karşımıza çıktı. 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER