Amazon Prime'dan izlenebilecek 13 dizi

Amazon Prime'dan izlenebilecek 13 dizi
Amazon Prime'ın 7,90 TL ile Türkiye'de yeniden açılmasıyla gördüğü ilgi büyük ölçüde arttı. Bu ilginin önemli bir kısmının dizi ve filmleri yayınladığı Prime Video bölümünde olduğunu söylemek mümkün. Dolayısıyla Amazon Prime'ın göze çarpan bazı dizilerini bir araya getireyim dedim.

Yazıdaki diziler The Office veya Fleabag gibi ithal diziler değil de Amazon'ın bizzat kendisine ait "orijnal" yapımları olacak.

1) Good Omens 

Ülkemizde Kıyamet Gösterisi ismiyle raflarda yerini alan, Neil Gaiman ve Terry Pratchett‘ın yazdığı Good Omens kitabının uyarlaması. Mini dizinin başrollerinde Michael Sheen ve David Tennant yer alıyor. Sezonu 6 bölüm, BBC'yle ortak yapım.

11 yıl önce Şeytan'ın bir oğlu doğmuştur ancak bebekler karışmıştır; şimdi de kayıptır. Cennet ve Cehennem arasında bir savaş başlamak üzeredir ama insan türünden hoşlandıkları için onlara yardım etmeye karar verirler. Bir melek olan Aziraphale (Sheen) ve şeytan olan Crowley (Tennant) da dizinin merkezindeki savaşı istemeyen iki karakteri oluşturuyorlar. 

Kadrosunda Jon Hamm, Mireille Enos, Jack Whitehall, Nick Offerman, Yusuf Gatewood, David Morrissey, Anna Maxwell Martin ve Lourdes Faberas gibi isimler de yer alıyor. Benedict Cumberbatch ve Frances McDormand ise seslendirme yaparak dahil oldular.2) Modern Love Antoloji özelliğinde bir komedi-drama dizisi. İkinci sezon onayını aldı, ilk sezonu 8 bölümden oluşuyor. Bölümler yarım saat civarı sürüyor. 15 yıl önce New York Times'ta başlayan Modern Love köşesinden esinlenilerek hazırlandı.

Her birinde farklı bir hikayenin anlatıldığı sezonda aile içi, platonik, kendine olan ve cinsel anlamda sevgi gibi temalar farklı isimler eşliğinde anlatılıyor. Kadroda yer alan bazı isimler şu şekilde: 

Anne Hathaway, Tina Fey, Dev Patel, Andy Garcia, John Slattery, Cristin Milioti, Olivia Cooke, Andrew Scott, Julia Garner, John Gallagher Jr., Shea Whigham, Gary Carr, Sofia Boutella, Brandon Victor Dixon ve Catherine Keener.
3) UploadBu senenin yeni dizilerinden. Bilim kurgu dizisi ve ikinci sezon onayını aldı. Greg Daniels ile Howard Klein'ın hazırladığı dizinin sezonu 10 bölümden oluşuyor.

Yıl 2033. Brooklyn doğumlu ve gizli romantik olan Nora (Andy Allo), sanal gerçeklik hizmeti veren lüks bir şirkette müşteri hizmetlerinde çalışmaktadır. Los Angeles'tan yakışıklı ve parti sever Nathan'ın (Robbie Amell) kendisinin sürdüğü araba kaza yaptığında kız arkadaşı Nathan'ı ölüm sonrası hayatı için sanal gerçeklik dünyasının içine koyuyor. Nora'nın sorumlu olduğu Nathan, gün geçtikçe ölümünün aslında sadece bir kaza olmayabileceğini sorgulamaya başlıyor.4) HuntersGet Out'ın senaryosuyla Oscar kazanan Jordan Peele'in baş yapımcılığını üstlendiği yeni dizi 21 Şubat'ta yayınlandı. İlk sezonu 10 bölüm, ikinci sezon onayını da aldı.

Dizinin hikayesi 1977'de New York'ta geçiyor ve merkezinde Nazi avcısı olan bir grup yer alıyor. Grup yüzlerce yüksek rütbeli Nazi yetkilisinin aramızda yaşadığını ve birlikte yeni bir komplo planladıklarını keşfediyor. Bununla birlikte onların yaptığı kanlı planı durdurmak ve adaleti sağlamak için harekete geçiyorlar. Büyükannesini şüpheli bir şekilde kaybeden Jonah Heidelbaum isimli bir genç ise onların yeni üyesi olarak gruba dahil oluyor.

Kadroda Al Pacino, Logan Lerman, Lena Olin, Josh Radnor, Carol Kane, Saul Rubinek, Tiffany Boone, Louis Ozawa Changchien, Greg Austin ve Dylan Baker gibi isimler de yer alıyor.5) Carnival RowGeçtiğimiz yıl ilk sezonuyla ekrana gelen dizinin ilk sezonu 8 bölüm ve ikinci sezon onayını aldı. Başrolde Orlando Bloom’un ve Cara Delevinge’in yer aldığı dizinin kadrosunda David Gyasi, Karla Crome, Indira Varma ve Tamzin Merchant da yer alıyor.

İnsanların ve doğaüstü canlıların bir arada yaşadığı dünyada geçen hikayede, bu iki taraf arasındaki tansiyonun zaten yüksek olduğu bir dönemde faili meçhul olan cinayetler araştırılıyor. Bloom, bir şov kızının cinayetiyle ilgilenmeye başlayan dizinin ana karakteri Rycroft Philostrate'yi; Delevingne de Vignette Stonemoss isimli evini bırakıp Burgue'a gelen ve sırları olan bir mülteciyi canlandırıyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER