Mulan, sinema yerine Disney+'ta gösterilecek

Mulan, sinema yerine Disney+'ta gösterilecek

Disney'den beklenmedik bir vizyon kararı geldi. Stüdyo, Mulan filmini Disney+'ta yayına sokmaya karar verdi.

200 milyon dolar bütçeli film, pandemi nedeniyle birden fazla kez ertelenmişti; ancak yine de Disney'in sinemalarda göstermesi bekleniyordu. Mulan, 4 Eylül'de şirketin yeni dijital platformunda gösterilecek ve platformun hizmet vermediği ülkelerde koşullar uygunsa vizyona girecek. Filmi Disney+ üzerinden izlemek isteyenler 29.99 dolarlık bir ödeme yapmak durumunda kalacak.

Mulan, ailesi ve ülkesi için her şeyi riske atan korkusuz genç bir kadının, Çin’in şimdiye kadarki bilinen en iyi savaşçısı olma hikayesini anlatıyor.

Çin İmparatoru, ülkeyi Kuzey istilacılarına karşı savunmak için her aileden bir erkeğin İmparatorluk Ordusu adına savaşması konusunda karar çıkarınca, onurlu bir savaçının en büyük kızı Hua Mulan, hasta babasının yerine geçer. Bir erkek kılığına bürünen Mulan, Hua Jun adıyla her adımında test edilir; bu macerada Mulan, içsel gücüne güvenmeli ve gerçek potansiyelini kucaklamalıdır. 

Filmde; Yifei Liu, Mulan rolünde, Donnie Yen, Kumandan Tung rolünde, Jason Scott Lee, Böri Khan rolünde, Yoson An, Cheng Honghui rolünde, Gong Li, Xianniang rolünde ve Jet Li ise İmparator rolünde. Niki Caro’nun yönetmenliğini üstlendiği, senaryonun ise Rick Jaffa & Amanda Silver ve Elizabeth Martin & Lauren Hynek tarafından yazıldığı Mulan filmi, “The Ballad of Mulan” şiirine dayanmakta.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER