Beyazperde'de yeni bir Batman dönemi: Robert Pattinson

Beyazperde'de yeni bir Batman dönemi: Robert Pattinson
Gotham’ın asil, karanlık ve cesur koruyucusu Batman, beyazperdeye aktarıldığı ilk günden beri izleyicinin gözbebeği olmuş, eşsiz bir yapım. Alıştığımız süper kahramanların aksine özel yetenekleri olmadan sadece zekâsı, bilim ve teknolojiye olan ilgisi, bilgisi ve zenginliği ile izleyenlere farklı, bir o kadar da yakın gelen Bruce Wayne, artık yepyeni bir isme emanet: “Robert Pattinson”
 
2008 yılında seyircisiyle buluşan Twigliht film serisiyle özellikle genç kızların kalbinde, zihninde büyük yer kazanan Pattinson, “Bu vampir kimliğimden çıkmam lazım” diyerek kendini tekrar etmediği yapımlarla karşımıza çıktı. Romantik, depresif bir aşığı canlandırdığı oyunculuğuyla Remember Me, insanın değişken psikolojisiyle ve insanın derin korkularıyla bizi yüzleştirdiği The Lighthousela, iflas etmiş bir milyonerin tuhaf yaşamını mükemmel şekilde yansıttığı Cosmopolis genç aktörün en akla gelen yapımları. Temmuz sonunda vizyona girecek olan Christopher Nolan’ın yazıp yönettiği ve merakla beklenen Tenet filminde de başrollerden birisi. Bunca filmi, ismin arasında onu ve tabi ki bizleri en çok heyecanlandıran filmi ve performansı ise 2021 sonlarında vizyona girmesi beklenen “The Batman”
 
Robert Pattinson solo Batman için açıklandığı günden beri birçok sinema yorumcusunun, birçok meslektaşının kafasında soru işaretleri oluştu. ”Bu çocuktan Batman olur mu?”
 
Zenginliğini insanlık yararına kullanan, cool, yakışıklı, yeniliğe ve değişime açık Bruce Wayne’yi Robert Pattinson’dan daha iyi kim canlandırabilir?
 
Proje netleştiğinden beri tüm Batman filmlerini izlediğini, Batman üzerine yazılmış tüm değerlendirme yazılarını ve çizgi romanları okuduğunu sık sık dile getiren aktör, rolüne iyi hazırlandığının sinyallerini veriyor.
 
2005’ten 2012’ye kadar Batman kostümünü giymiş ve artık ondan başkası en iyi Batman olamaz dediğimiz Christian Bale, Robert Pattinson’lu Batman’a oluşan ön yargıların ana sebeplerinden biri. Ama o ön yargı sahiplerine ufak bir hatırlatma yapayım; Christian Bale de Robert Pattinson’lu Batman için oldukça heyecanlı olduğunu çoktan dile getirdi bile!
 
2016’da Batman kostümünü giyen ve ilk defa Joker’e değil Süperman’e karşı bir Batman’i canlandıran ve seyircilere yok artık dedirten Ben Affleck, kostümünü çoktan çıkarıp attı ve “bir daha dönmemek üzere Gotham’ı da Batman’i de terk ediyorum” dedi ve beyazperde'de “Kim Batman olacak?” sorunsalı başlamış oldu.
 
Sinemada oluşan bu Batman sorunsalını Warner Bross’un Robert Pattinson ile çözeceğine ben çok eminim. Sadece filmleriyle değil “Pornografik yapımlar bir aktörü korkutmamalı, kadın yönetmenler sektörde daha çok yer edinmeli,  bir oyuncu homofobik söylemler içinde olmamalı” gibi açıklamalarıyla dikkatleri üzerine çeken yakışıklı aktörün 2021 yılının en çok konuşulan isimlerinden olacağı şimdiden belli.
 
Kabuğunda kalmayı değil sürekli kabuk değiştirmeyi işinde ve yaşamında benimsemiş Robert Pattinson’a ve onun Batman performansına karşı bir ön yargınız varsa; The Lighthouse, Cosmopolis ve tabi ki Tenet filmlerini izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.
 
Biz sana hazırız Karanlık Şövalye peki sen hazır mısın?BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER