Latin Amerika'da 51 Türk dizisi yayınına devam ediyor

Latin Amerika'da 51 Türk dizisi yayınına devam ediyor

Binbir Gece dizisinin beş yıl önce Şili'nin Mega kanalında ekrana gelmesiyle Latin Amerika'ya adım atan Türk dizileri hız kesmeden yoluna devam ediyor. todotvnews sitesi 18 ülke üzerinde gerçekleştirdiği analizin sonuçlarını yayınladı. Buna göre bölgedeki TV kanallarında Ağustos ayının ilk haftası itibarıyla 51 Türk dizisi yayınına devam ediyor.

Şili zirvede

Ülkeler arası sıralamanın zirvesinde 8 diziyle Şili yer alırken onu 6'şar diziyle Kolombiya ve Uruguay takip ediyor. Meksika ve El Salvador 5 diziyle, Arjantin ise 4 diziyle onları izliyor.
 
Bolivya, Kosta Rika, Guatemala, Honduras ve Paraguay üçer dizi ekrana getiriyorlar. Peru ve A.B.D. (Hispanik) ise 1'er dizi yayınlıyor. Şu sıralar Türk dizisi yayınlamayan ülkeler Brezilya, Nikaragua, Belize, Panama ve Venezuela.En popüler drama Elif

Analize göre hali hazırda en çok yayınlanan dizi Kanal 7'nin günlük draması Elif. Dizi Ağustos ayında yedi ülkede ekrana geldi: Arjantin (Telefe), Kolombiya (Caracol Televisión), Şili (TVN), Kosta Rika (Teletica), Meksika (Imagen Televisión), Paraguay (Telefuturo) ve Uruguay (Teledoce).  

Elif'i dört ülkeyle Muhteşem Yüzyıl izliyor: Honduras (VTV), El Salvador (Canal 12), Meksika (Imagen TV) ve Kolombiya (Canal 1).Hali hazırda en çok Türk dizisi yayınlayan kanallarda öne çıkanlar şöyle:

Canal 12/El Salvador (5), Imagen Televisión/Meksika (5), Mega/Şili (4), Saeta Canal 10/Uruguay (4) ve Telefe/Argentina (4).  Global Agency ve Eccho Rights yarışta önde
 
Latin Amerika pazarında en fazla dizisi yayınlanan dağıtım şirketlerinde ise zirveyi Global Agency ve Eccho Rights paylaşıyor. İki şirketin temsil ettiği 13'er dizi yayında.

Onları ATV (8), Kanal D (5), Calinos (3) ve birer diziyle Inter Medya, Madd, FOX ve Latin Media Corp izliyor.Şu sıralar yayınına devam eden dizilere bakıldığında Global Agency'nin dizilerinin 6 ülkede ekrana geldiği görülürken onu 5 ülkeyle Kanal D, 4 ülkeyle ATV ve 3 ülkeyle Eccho Rights takip ediyor.* Latin Amerika'da şu sıralar Türk dizisi yayınlayan kanallar: Canal 10, Teledoce, Monte Carlo TV, Telefe, TVN, Mega, Canal 13, Telefuturo, Unitel, Red Uno, Latina, Caracol TV, Canal 1, Teletica, Repretel, VTV, Canal 12, Televisiete, Imagen TV, Univision
 
** Analize dahil edilen ülkeler: Uruguay, Arjantin, Belize, Brezilya, Şili, Paraguay, Bolivya, Peru, Kolombiya, Venezuela, Panamá, Kosta Rika, Nikaragua, El Salvador, Guatemala, Honduras, Meksika ve A.B.D. (Hispanik)

Kaynak: todotvnews


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER