Afili ''Aşk''lar umarım yakında başlar!

Afili ''Aşk''lar umarım yakında başlar!
Hepinize merhabalar! Yazın sıcaktan nefes alamadığımız şu günler de bir kısmımız tatil yaparak zamanını geçirirken, belki de birçoğumuz boş vakitlerimizi değerlendirme çabasındayız. Yazın da benim için vakit geçirmenin anlamı dizi ve film izlemek. İçimizi sıkan kış dönemi dizilerinden yazın yayınlanan daha enerjik ve mutlu dizilere çoktan geçiş yaptık. Benim de bu yazıyı yazmamın sebebi yaz boyunca en çok izlenmelere ulaşan “Afili Aşk” dizisini yorumlamak.  
 
“Afili Aşk” dizisinin başrollerini Çağlar Ertuğrul ve Burcu Özberk paylaşıyor. Burcu Özberk’i “Güneşin Kızları” dizisinden beri takip etmekteyim. Benim ekranda enerjisini beğendiğim genç kadın oyunculardan biri kendisi. Genel olarak canlandırdığı Ayşe karakterinin tedirginliği ya da hüznünü gerçekçi bir şekilde yansıtıyor. Sadece ara ara karakter olarak çok tekrara düşülüyor ki bunun sebebi de senaryonun akışı. Çağlar Ertuğrul’u ise belki de birçoğumuz gibi Fazilet Hanım ve Kızları dizisinden sonra takip etmeye başladım. Dram gerektiren sahneler de rolünün hakkını gayet yeterli bir şekilde veriyordu bence. “Afili Aşk” dizisiyle daha baskın olan komedi tarafını görmüş olduk. Gerçek hayatta kendisi nasıldır tabi ki bilinmez ama şu anki oynadığı role çok yakın bir karaktere sahip olduğu hissini veriyor. Belki de bu yüzden dizinin komedi tarafını rahatlıkla sırtlayabiliyor. Diziye oyunculuk anlamında en büyük katkıyı sunan ise şüphesiz ki usta oyuncu Altan Erkekli. Kendisi iyi ki dizinin kadrosunda var, onun olduğu sahneleri izlerken zaman akıp gidiyor.
 
Bir dizinin başarılı olması için en önemli etkenlerden biri partnerler arasındaki uyum ve enerji. İki kişi arasındaki uyum ne kadar gerçek olursa, izleyicilere de duygular daha fazla geçiyor. Afili Aşk dizisinin bu izlenmelere sahip olmasının sebebi başroller arasındaki enerjinin rahatlıkla hissedilmesi. Dizinin en büyük problemi bence senaryo ile ilgili. Bizim bu aşka inanmamız için en önemli şey eksik… Ayşe ve Kerem arasındaki hissedilemeyen sevgi ve saygı… Sevgi dediğimiz duygu sihirli bir mucizedir aslında. Ayşe ve Kerem’in de bu mucizenin içine birlikte çekilmesi gerekiyor. Bize yansıtılması gereken 1.bölümün sonundaki fabrika da dertleştikleri sahneydi. Çünkü Ayşe ve Kerem’in en gerçek oldukları an oydu. Ne oyun, ne de zorunluluk içerisindeydiler. İçlerinden geldiği gibi davrandılar. Hem karakterleri daha yakından tanıdık hem de ne kadar ayrı dünya insanları gibi gözükseler de aslında ne kadar uyumlu olduklarını gördük. Umarım ileride daha fazla böyle sahneler izleyebiliriz.  
 
“Afili Aşk” bir romantik-komedi dizisi. İlk bölümler de hem komedi kısmı hem de romantik kısmı senaryonun içindeyken ben en son izlediğim bölümde ikisini de bulamadım. Komedi unsurları belki Samet Yiğiter-eşi arasında kurulmaya çalışılmış ama bir izleyici olarak bana sahneler çok zorlama gibi geldi. Bölüm boyunca ise Ayşe ve Kerem adına gördüğümüz tek şey çiftin birbirlerini kıskanmalarıydı ki bu durum bölüm boyunca yaşandı. Replikler birbirini tekrarlamaya ve gerçekçilikten uzaklaşmaya başladı. Dizi güzel çatışmalar, güzel sahneler vaat ediyor. Umarım ileri ki bölümler de Ayşe ve Kerem’in bolca dertleştikleri, sırlarını paylaştıkları, birbirlerine bağırmaktan çok anlayabildiği sahnelerin olduğu bölümler izleriz. Zira şu an başroller arası yakalanan güzel uyum diziyi daha ne kadar devam ettirebilir maalesef hiçbir fikrim yok. Sağlık, mutluluk ve huzurla kalmanız dileğiyle..BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER