Reyting Analizi: Çukur zirvede, Söz ile arasına mesafe koyuyor..

Reyting Analizi: Çukur zirvede, Söz ile arasına mesafe koyuyor..
Eylül ayı sektör açısından oldukça kalabalık geçti. TRT1'de yayınlanan Diriliş Ertuğrul, Payitaht Abdülhamid, Kut-ül Amare; Atv dizisi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz; Tv8'e transfer olan BKM yapımı kemdi dizisi Jet Sosyete ve  Fox Türkiye'de yayınlanan Kadın ve Savaşçı dışında kalan diziler devam sezonlarına Eylül ayında başladılar.

Eylül ayında Show Tv dizisi  Meleklerin Aşkı 11. bölümde seyircisine veda ederek erken finale yürüdü. Bu sezon bir diziyi yayında tutan tek ve en önemli unsur kâr-zarar dengesi olacak. Artık yapımcıların da kanalların da zarar eden yapımları ceplerinden destekleyerek yayında tutması çok zorlaştı. Bu zorluk bir anlamda seyirci için de şans aslında. Zira artık kanal ve yapımcılar ekrana dizi sürerken biraz daha çok ve dikkatli düşünmek, ince ince planlama yapmak zorundalar.

Yeni sezon için planlanan dizilerden olan ve Atv'de pazartesi akşamında pozisyon alması beklenen NTC yapımı Can Kırıkları henüz tarih açıklamadı. Dizi tahminen Ekim ayının ilk iki haftasında ama pazartesi akşamında ekran yarışına katılacak. Can Kırıkları dışında pazartesi akşamı yayınlanan diziler geçen hafta ekranda pozisyon aldı. Show Tv dizisi Çukur geçen hafta yepyeni bir dizi gibi açılış yaptı ve listede her üç kategoride de lider oldu. Pazartesi reyting pastasını kardeş payı yaparak geçen sezonu götüren üç dizi bu sezonda da aynı büyüklükte dilimler paylaşmayı planlıyor. Listeyi bu bağlamda analiz edersek dün akşam Çukur hayli büyük bir parçayı mideye götürmeyi başardı. Dizi sezon açılış bölümünün güçlü finalinin üzerine basarak listede her üç kategoride de lider olmayı başardı. Çukur Total'de 8.39 reyting, 21.96 share; AB'de 10.98 reyting, 28.82 share; 20+ABC1'de ise 10.52 reyting, 25.38 share aldı. Tebrikler!

Star Tv'nin çok izlenen aksiyon draması Söz ise dün geceyi her üç kategoride de ikinci olarak bitirdi. Söz dün akşam Total'de 6.81 reyting,17.72 share; AB'de 5.20 reyting, 13.55 share; 20+ABC1'de 6.30 reyting,15.08 share alarak ikinci; AB'de ise 5.20 reyting, 13.55 share alarak listede üçüncü oldu. AB'de Çukur ile arasına Fox Ana Haber'i almış.

Fox Türkiye'nin başında fırtınalar esen dizisi Yasak Elma ise Total'de 4.65 reyting,12.71 share alarak dördüncü oldu. AB'de 4.11 reyting, 10.78 share ve 20+ABC1'de 4.88 reyting, 11.73 share alarak dördüncü oldu. Dizi hızla 5-5.5 bandına yükselmezse ekran macerası zora girecektir. Geçen sezonun sonuna doğru yayına hızlı başlayan ve güne kadın entrikasına basan dramanın rüzgarı kesildi gibi görünüyor. Bakalım önümüzdeki hafta listede nasıl pozisyon alacak?

Kanal D’nin komedi dizisi Koca Koca Yalanlar, dün akşam kanalı iki kategoride de ilk 10 listesine sokamadı. Dizi 20+ABC1’de 2.80 reyting ve 6.69 share alarak dokuzuncu oldu. TRT1’de yayınlanan Ege’nin Hamsisi de kanalı dün gece ilk 10 listesine sokmayı başaramadı. Atv listede Müge Anlı ile Tatlı Sert ile saf tuttu. Başarılı format Total'de 5.41 reyting ve 39.27 share; 20+ABC1'de 5.68 reyting, 37.78 share alarak üçüncü; AB'de ise4.79 reyting, 37.15 share alarak beşinci oldu. Tv8 ise dün gece yayınladığı film ile sadece AB'de ilk 10 listesine girerek 9'uncu oldu. 

Bol şans!BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER